KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Homofobiczna wlepka stowarzyszenia kibiców Stali. A mieli promować klub, miasto i kulturę kibicowania

Stowarzyszenie Kibiców KS Stal Gorzów "Stalowcy", w ramach licytacji połączonej ze zbiórką na cele statutowe, sprzedawało wlepki "zakaz pedałowania". Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Kibice Stali Gorzów WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Kibice Stali Gorzów

Stowarzyszenie Kibiców KS Stal Gorzów "Stalowcy" w celach statutowych ma kreowanie pozytywnego wizerunku Stali, podnoszenie poziomu kultury życia kibicowskiego na gorzowskim stadionie, czy też promocję miasta. Jak to się ma do sprzedawanych przez stowarzyszenie wlepek "zakaz pedałowania"? A są też inne, o których można śmiało powiedzieć, że nawołują do nienawiści.

Problem zauważyły Instytut Równości oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Instytut pisze o pełnych nienawiści wlepkach, na których stowarzyszenie zarabia i chwali się nimi w internecie. - Wzywamy samorządy, by przyjrzały się współpracy z tymże przybytkiem. Czy miasto Gorzów chce być w ten sposób promowane? Co na to mieszkańcy, lokalni politycy, a przede wszystkim, co na to klub - pyta Instytut we wpisie na swoim koncie na Facebooku.

- Zapytamy władze klubu, władze miasta, oraz ministerstwo nadzorujące działalność stowarzyszenia jak ono realizuje swoje cele statutowe. Biorąc pod uwagę sprzedaż wlepek homofobicznych, które nawołują do agresji i łamania prawa. Szczególnie takie jak "jebXX policję", czy "good night left side" z wizerunkiem kopania leżącego człowieka - to z kolei wpis z Facebooka ośrodka.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Zadaliśmy prezesowi Moje Bermudy Stali Gorzów Markowi Grzybowi pytanie o akcję stowarzyszenia z homofobiczną wlepką, ale do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Samo stowarzyszenie tłumaczy na swojej stronie, że nie prowadzi dystrybucji wlepek. - Naklejki każdy może posiadać. My prowadzimy licytację na cele statutowe stowarzyszenia, a wlepki zostały nam przekazane właśnie na ten cel - czytamy w wyjaśnieniu.

We wpisie stowarzyszenia jest też atak na Rafała Gawła, człowieka związanego z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Kibice przyznają, że są przeciwni "wchodzeniu ideologii LGBT do polskich szkół i domów", ale absolutnie nie nawołują do nienawiści. Innego zdania jest były prezes Stali, mecenas Jerzy Synowiec. - W cywilizowanym świecie takie zachowanie nie przystoi. I nie ma znaczenia, że stowarzyszenie nie jest producentem wlepek - mówi Synowiec.

- Takimi rzeczami mogą zajmować się co najwyżej jakieś subkultury z marginesu, a nie stowarzyszenie mające na celu promocję. Ta cała akcja jest nie do obrony. Myślę, że klub mógłby spróbować, siłą swojego autorytetu, wpłynąć na to środowisko, zwrócić mu uwagę, że nie promuje w ten sposób Stali ani sportu w mieście - komentuje Synowiec.

Kilkanaście dni temu stowarzyszenie "Stalowcy" zrobiło godną pochwały zbiórkę charytatywną dla szpitala zakaźnego w Gorzowie. - Tym jednym czynem zniweczyli jednak dobre uczynki. To jest taka łyżka dziegciu w beczce miodu - kończy Synowiec.

Czytaj także:
Ostafiński kontra Hynek: Suskiewicz, czyli dobry mechanik, ale kiepski menedżer
Bez Hamulców 2.0: jeden zawodnik, jedna liga

Czy stowarzyszenie kibiców Stali przesadziło z przekazaniem na licytację homofobicznej wlepki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (152)
 • Marcin Nowak Zgłoś komentarz
  Ażeby Panie redaktorze podać cie lub teoich synow zastał w ciemnym zakondku inaczej będziesz śpiewał
  • GoodNightBothSides Zgłoś komentarz
   Nic dziwnego. Od dawna wiadomo ze środowisko kibolskie (nie mylić z kibicowskie) składa się z prawackich zboczeńców.
   • Sebol Zgłoś komentarz
    PiS-usry Gorzów.
    • Electraa Zgłoś komentarz
     Wystarczy spojrzeć na te komentarze by ujrzeć jak małym, śmiesznym i zakompleksionym narodem są Polacy. Nie ma co się dziwić, że w tym krajem rządzi PiS i Watykan.
     • PIT1000 Zgłoś komentarz
      Sam bierze się za łby i komentarze usuwa .
      • Spokój Zgłoś komentarz
       Oni mają promować Gorzów? Żart. Wystarczy zapytać ludzi siedzących na pierwszym łuku o ich zachowanie i przyśpiewki. To stowarzyszenie to kpina.
       • -nutka- Zgłoś komentarz
        Rzeczpospolita Polska w zakazy ubrana...
        • motogonki Zgłoś komentarz
         Co w tym zdrożnego, że wyraził ktoś swoją opinię po przez jakieś wlepki? Zabroni mi ktoś się brzydzić homoseksualizmem? Nie. Zmusi mnie ktoś do ideologi LGBT, jak tego nie popieram?
         Czytaj całość
         Nie. Zabroni mi ktoś krytykowania rowerzystów? Nie.
         • radek82 Zgłoś komentarz
          Osrodeczek monitorowania? Ten sam ktorego zalozyciel niejaki Gaweł skazany prawomocnym wyrokiem bezwzględnego wiezienia oszust złodziej i cwaniak uciekl do Norwegii przed odsiadką? I ten sam
          Czytaj całość
          ktory na kazda krytyke reaguje banem lub donosem? To ostatni ludzie mogacy kogokolwiek strofowac.Stalowcy nie dac sie lewackim terrorystom
          • 1962KsAt1962 Zgłoś komentarz
           Z wszystkich i z wszystkiego się śmiejesz ostaf to teraz pośmiejemy się z ciebie pismaku i ciekawe czy piąty raz usuniesz swoją przygodę hahaha Idzie ostaf ulicą. Nagle z nieba, przy
           Czytaj całość
           akompaniamencie grzmotów i błyskawic, zlatuje anioł z mieczem. Przykłada mu go do gardła i rzecze: -Sraj, ostaf Ten był tak wystraszony, że nie było problemu z wykonaniem rozkazu. Ledwo zdążył ściągnąć gacie i poszło... Anioł pokiwał głową i odleciał. Roztrzęsiony biedak z trudem doszedł do siebie. Idzie dalej. Nagle sytuacja się powtarza. Z nieba zlatuje drugi anioł, większy i straszniejszy od pierwszego. Miecz, który trzyma, jest potężny. -Sraj ostaf albo zdejmę głowę z Twojego karku! -Ale przed chwilką pański kolega już... -Sraj!!! Ten chcąc, niechcąc, robi co mu anioł nakazał i po pięciu minutach-sukces. Anioł pokiwał z zadowoleniem głową, rzucił "Dobrze" na pożegnanie i odleciał.Ostaf z trudem się pozbierał. Idzie dalej powolutku, pochlipując i smarkając cichutko. I wtem huknęło jak nad Hiroszimą. Anioł, który zlatywał z nieba, był ogromny. Dzierżył olbrzymi, płonący miecz wielkości konia. -Sraj ostaf, sraj!!!-huknęło aż poszły szyby w oknach Ostaf nawet nie dyskutował. Ściągnął gacie i męczy,stęka... Po 15 minutach z płaczem mówi dlaczego mi to robicie ? Żebyś wiedział na drugi raz do czego służy dupa .
           • Pan Jot Zgłoś komentarz
            Czym się różni tzw. lewak od prawaka. Prawak, jak ktoś go wyzwie, nawet całkowicie bezpodstawnie, to po prostu strzeli w papę i po sprawie. Ten łagodniejszy po prostu się uśmiechnie i
            Czytaj całość
            nie będzie zwracał uwagi, bo po prostu nie jest zakompleksioną ofermą. Lewak - wystarczy że się go skrytykuje za coś, nawet jak to jest prawdą już uruchamia sądy, protesty, płacze, ucieka do mamy, do sądu, próbuje ograniczać wszystkim prawa dookoła itd itd.
            • darty Zgłoś komentarz
             brawo stalowcy :) a panu ostafowi cos przeszkadza , ciekawe dlaczego :)
             • Szef na worku Zgłoś komentarz
              zakaz ostafowania ,a komentarz usunięty
              Zobacz więcej komentarzy (73)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×