Żużel. Wolfe - Kolejarz R. Kobiety wciąż bez punktów w polskiej lidze. Świetna jazda młodzieżowca [NOTY]

Celina Liebmann została drugą kobietą, która pojechała w polskiej lidze, ale punktów w Wittstocku nie zdobyła. Kapitalnie w meczu z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz (54:36) spisał się młodzieżowiec Lukas Fienhage.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Steven Mauer na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Steven Mauer na prowadzeniu
Noty dla zawodników Wolfe Wittstock:

Wiaczesław Monachow 2. Na otwarcie stoczył ładną walkę o drugą pozycję z Keynanem Rew. Rosjanin ostatecznie zgarnął dwójkę z bonusem. Jak się okazało, były to jego jedyne punkty w tym spotkaniu. Później zanotował dwa defekty.

Sandro Wassermann 5. 22-latek zaczyna przyzwyczajać do solidnych występów. Kolejny raz udanie zaprezentował się w barwach Wolfe w niedzielę. Był waleczny na trasie i nie bał się odważnych ataków.

Steven Mauer 5. Syn właściciela klubu wreszcie rozwinął skrzydła i pokazał to, na co naprawdę stać go na własnym torze. Zaczął i zakończył mecz w najlepszy możliwy dla siebie sposób.

ZOBACZ WIDEO Żużel. W Motorze Lublin dojdzie do przemeblowania składu. Są dwie niewiadome

Marcin Kościelski 2+. Jedyny Polak w składzie "Wilków" przeżywał mniejsze i większe trudności. Gdyby brać pod uwagę jedynie jego pierwszy i ostatni występ, otrzymałby znacznie wyższą notę. Starał się atakować rywali niemal w każdym starcie.

Robert Lambert 5. Zaczął od falstartu i to dosłownie - Brytyjczyk wjechał w taśmę i został wykluczony. W pozostałych biegach z jego udziałem obyło się bez wpadek i zgodnie z przewidywaniami wygrał wszystkie wyścigi.

Celina Liebmann 1+. Druga kobieta, która wystąpiła w meczu polskiej ligi. Podobnie jak przed rokiem jej rodaczka Sindy Weber, nie zdobyła punktów. Borykała się z problemami sprzętowymi.

Lukas Fienhage 6. Nic dodać, nic ująć. Młodzieżowiec wykonał kapitalną pracę, zdobywając komplet punktów. Może być łakomym kąskiem dla klubów szukających zawodnika do lat 24 na przyszły sezon.

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Keynan Rew 4-. Z wyścigu na wyścig prezentował się coraz pewniej. Po dwóch wpadkach na otwarcie, kiedy dwukrotnie przegrał podwójnie, podniósł się i został liderem swojego zespołu.

Arkadiusz Pawlak 1. Nieudany powrót do ligowej rywalizacji. Pojawił się na torze dwukrotnie i w obu przypadkach był jedynie tłem dla rywali.

Marcel Kajzer 2. W Rawiczu wciąż czekają na jego przełamanie. W Wittstocku stać go było jedynie na pokonanie Marcina Kościelskiego i debiutującej w lidze Celiny Liebmann.

Anders Rowe 4-. Brytyjczyk polubił się z długimi torami. W Rzeszowie zdobył dwucyfrówkę, a na "lotnisku" w Wittstocku był jednym z dwóch zawodników, którzy zdołali wywalczyć biegowe zwycięstwo.

Damian Baliński 2+. To zdecydowanie nie jest sezon doświadczonego wychowanka Unii Leszno. Dwa razy wyścigi z jego udziałem kończyły się podwójną porażką gości. Oczekuje się od niego wyższych zdobyczy.

Kacper Pludra 4. Zaskoczył w 10. biegu, kiedy zwyciężył z dużą przewagą nad rywalami. W ostatecznym rozrachunku jego występ należy uznać za udany. Młodzieżowiec nieźle radził sobie na specyficznym torze w Wittstocku.

Krzysztof Sadurski 2. W swoim drugim starcie jechał przed Wiaczesławem Monachowem, zanim Rosjanin zanotował defekt motocykla. Drugi punkt zdobył wskutek problemów sprzętowych Celiny Liebmann.

SKALA OCEN:
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

Czytaj także:
- Hit w pigułce. Moje Bermudy Stal w dobrej pozycji wyjściowej. Zmarzlik imponuje na torze i poza nim
Prezes Fogo Unii o rywalizacji z Falubazem, nowym regulaminie i zainteresowaniu Kuberą ze strony Motoru

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×