Żużel. Wybrzeże - Lokomotiv. Rasmus Jensen liderem gdańszczan. Łotysze mieli za dużo dziur w składzie [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Rasmus Jensen na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Rasmus Jensen na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało bezproblemowo Lokomotiv Daugavpils 50:39. Zespół gospodarzy był dużo bardziej wyrównany. W ekipie z Łotwy mocno zawiedli dwaj seniorzy.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Jacob Thorssell 3-. Nie był to udany mecz ze strony Thorssella. Jak wychodził nieźle spod taśmy, potrafił pokonać jadącego za sobą rywala. Brakowało u niego jednak ofensywnej jazdy i prób przeprowadzenia ataków. Mógł dać z siebie więcej.

Peter Kildemand 4-. Teoretycznie nie było źle, choć mógł być mniej nerwowy na torze. Przez to dwukrotnie otrzymał ostrzeżenie, za co został szybko wykluczony. Później na jego minus świadczy jeszcze bezpardonowe zajechanie drogi Karolowi Żupińskiemu. Poza tym jednak Kildemand robił show na torze pokazując, że nie powinno się go jeszcze skreślać.

Krystian Pieszczek 5-. Początek średni w jego wykonaniu, jednak później było już lepiej. Pieszczek wygrał na koniec 14. bieg pokazując, że jest silnym punktem swojej drużyny. W każdym z biegów pokonał przynajmniej jednego rywala, choć do ideału z jego strony nieco zabrakło.

Kacper Gomólski 2+. Mocno nierówny występ Gomólskiego. Na plus na pewno zwycięstwo w 5. biegu, kiedy pojechał bardzo dobrze. W pozostałych czterech wyścigach pokonał zaledwie dwóch rywali, co jak na zawodnika o jego ambicjach jest z pewnością zbyt mało.

Rasmus Jensen 5. Już na początku spotkania Duńczyk rozgrzał kibiców, pokonując na dystansie dwóch rywali. Później dwukrotnie wygrywał w świetnym stylu i zdawał się być nie do ugryzienia. Co prawda na koniec dwukrotnie przegrywał z liderami rywala, jednak można jego mecz ocenić na plus.

Karol Żupiński 5-. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Żupińskiego. Rozpoczął od dwóch "trójek", a przecież juniorzy Lokomotivu czy Jewgienij Kostygow wygrywali w tym sezonie z bardziej klasowymi rywalami. Żupiński później przegrał z jadącym jako rezerwa taktyczna Aspgrenem, a na koniec upadł po zbyt ostrej jeździe kolegi z pary. Trudno wymagać więcej od juniora.

Piotr Gryszpiński 3. Zaczął od podwójnego zwycięstwa w biegu młodzieżowców, później przegrał z Aspgrenem i Ansviesulisem, a na koniec został zastąpiony. Ani zły, ani dobry występ Gryszpińskiego.

Alan Szczotka brak oceny. Wyjechał tylko raz i nie zdobył punktów.

Noty dla zawodników Lokomotivu Daugavpils:

Pontus Aspgren 4+. Od początku meczu stawiał dzielnie opór zawodnikom z Gdańska. Wygrał pierwszy bieg, później zwyciężył też w 9. wyścigu. W swoim ostatnim starcie przyjechał jednak ostatni, co praktycznie pozbawiło Lokomotiv szans na odrobienie strat.

Ricards Ansviesulis 2. Wyjechał na tor trzykrotnie i zdołał pokonać Piotra Gryszpińskiego. Nie był to wybitny występ Ansviesulisa, jednak nie odstawał od reszty.

Andriej Kudriaszow 1. Kibice Lokomotivu na pewno wymagali od niego więcej. Pojawił się na torze dwukrotnie i tyle samo razy przegrał z rywalami. Później był już zastępowany.

Jewgienij Kostygow 1. Pojechał w czterech biegach, pokonując tylko Kacpra Gomólskiego w 14. biegu. Senior Lokomotivu miewał w tym sezonie dużo lepsze mecze. Tym razem totalnie zawiódł.

Wadim Tarasienko 5. Najlepszy zawodnik Lokomotivu wygrał w tym meczu aż trzy wyścigi, pokonując wszystkich rywali, w tym dwukrotnie Krystiana Pieszczka i raz Rasmusa Jensena. Bardzo dobry mecz Rosjanina, który jednak w ostatnim biegu został zmieniony przez juniora.

Francis Gusts 2. Pojechał pięciokrotnie, jednak pokonał tylko Gomólskiego i Szczotkę. Szczególnie w biegu młodzieżowym można było od niego wymagać więcej. Noty za styl nieco mógł podwyższyć 15. bieg, w którym ambitnie walczył o punkty, jednak dał się pokonać rywalom.

Ernest Matjuszonok brak oceny. Wyjechał na tor raz i dojechał do drugiego łuku, po czym upadł. Później był zastępowany.

Oleg Michaiłow 4-. Michaiłow pojechał w kratkę, zabrakło jego punktów w 13. biegu, w którym zajął ostatnie miejsce. Wcześniej też wjechał w taśmę. Problemy powetował sobie w ostatnim biegu, w którym pokonał Duńczyków ze Zdunek Wybrzeża.

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Czytaj także:  Wybrzeże będzie inaczej ułożone  Kokin pochwalił tylko trzech zawodników

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik o rywalizacji z Robertem Lewandowskim. "Wiele pracy przede mną"

Źródło artykułu:
Czy Zdunek Wybrzeże powinno przedłużyć kontrakt z Rasmusem Jensenem?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)