KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Problem z rządową kasą na budowę stadionu Unii. W Tarnowie mają jednak plan

Miasto Tarnów ponownie aplikuje o rządowe wsparcie na budowę nowego stadionu. Miejskie władze, jak informuje Radio RDN, mają przy tym plan na to, by do momentu otrzymania dofinansowania nie stracić pozwolenia na prace remontowe.

Dawid Borek
Dawid Borek
wizualizacja nowego stadionu w Tarnowie Instagram / unia.tarnow.pl / Na zdjęciu: wizualizacja nowego stadionu w Tarnowie
W Tarnowie od wielu lat trwa oczekiwanie na nowy stadion sportowy. Pierwszy projekt - jak przypomina Radio RDN - został przygotowany już w 2005 roku, jednak finalnie nie został zrealizowany.

Problem pojawił się też przy nowym projekcie budowy areny, wycenionym na 120 mln zł. Jak opisuje Radio RDN, kilka tygodni temu stało się jasne, że Tarnów nie otrzyma rządowego wsparcia na budowę stadionu w Mościcach.

Miasto ponownie aplikuje o rządowe wsparcie, bo z własnych środków nie jest w stanie sfinansować całej inwestycji. Jednocześnie miejskie władze mają plan, by pieniądze przeznaczone na obecny projekt - mowa o pół miliona zł - nie przepadły.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

- Nie pozwolimy, żeby ten projekt przepadł - zapewnia dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Urzędzie Miasta Rafał Nakielny w rozmowie z Radiem RDN.

Przypomina, że miasto ma trzy lata na rozpoczęcie budowy. Ten liczony jest od zeszłego roku, gdy uzyskano pozwolenie na prace. Plan jest zatem taki, by wystartować z realizacją choćby drobnego zakresu prac. W ten sposób pozwolenie zostanie utrzymane.

- Wystarczy nawet rozpocząć budowę kilku miejsc parkingowych, na bazie tego projektu wybudować odcinek kanalizacji czy cokolwiek zrobić, żeby mieć wpis w dzienniku budowy, że budowa została rozpoczęta w ciągu 36 miesięcy - tłumaczy Nakielny.

Nowy stadion w Mościcach ma liczyć 10,5 tysiąca miejsc siedzących i dwa tysiące miejsc stojących. Obiekt ma służyć żużlowcom i piłkarzom.

Zobacz też:
Żużel. Unia postraszy nawet bez Cierniaka? Koza wierzy w Koniecznego
Żużel. Unia Tarnów w liczbach. Huśtawka nastrojów Jaskółek. Lider Ljung dopiero 20. zawodnikiem ligi

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Smutnie sie robi jak slyszy sie taka paplanine urzednicza i wieczne mamienie..az dziw ze pewien wasacz niczym rejtan nie polozyk sie na wniosku i dofinansowania....jedno jest oewne,za 3 lata
  Czytaj całość
  wybory i dopiero wtedy bedzie bajkopisarstwo....
  • Time vel Netto Zgłoś komentarz
   Na wschodzie mieszkają obywatele specjalnej troski , jak im państwo nie wybuduje to sami nic nie zrobią !!!
   • Jarek Zalewski Zgłoś komentarz
    "Stadion sportowy" - a jaki inny wchodzi w grę? I skąd wiadomo, że na Mościcach reklamowałyby się Puma i Adidas?
    • Yemplariusz Zgłoś komentarz
     Z jakiej racji rządowa kasa na stadion w Tarnowie???? W każdym mieście rozbudowa, modernizacja czy budowa nowego stadionu była finansowana przez samorząd (ostatni przykład Łódź). W
     Czytaj całość
     Tarnowie cała Polska ma składać się na stadion w Tarnowie - szydera!!!!!!
     • janusz antoni z Poznania Zgłoś komentarz
      Ale bzdura, piłki nożnej /płyta 105x68m/ nie da sie pogodzić ze speedwayem, tor bedzie długi i nudny jak flaki z ...gęsizna.
      • AG-nia Zgłoś komentarz
       Projekt budowy wyceniony na 120 mln zł. - "kilka tygodni temu stało się jasne, że Tarnów nie otrzyma rządowego wsparcia na budowę stadionu" - A co na to Miasto? > ano plotą
       Czytaj całość
       coś, że nie pozwolą na to, żeby pół miliona zł przepadło! czyli gadają Bezsilni tak, żeby tylko koniecznie coś powiedzieć, by móc dalej łudzić Kibiców..
       • tomas68 Zgłoś komentarz
        Ruiny się burzy a nie topi kolejne środki. Mało macie miejsca coś nowego ?
        • malin1976 Zgłoś komentarz
         Wystarczy spojrzeć na ten pseudoprojekt i od razu widać dla kogo ma być ten stadion wybudowany . Prosta startowa z lożami dla bonzów a plebs na łuki . A może by tak budować etapami jak w
         Czytaj całość
         większości miast żużlowych a nie liczyć w nieskończoność na darmową kasę ? W Tarnowie w zupełności wystarczy trybuna główna taka jak jest w Bydzi i Ostrowie a nie to coś z projektu a i tak ten etap zrobić można na samym końcu . 10 baniek rocznie przez kilka lat i gotowe a nie mamienie ludzi w nieskończoność .
         • AMON Zgłoś komentarz
          @Piotr Biega - Dokładnie tak jak piszesz wtedy dotacja przyznana na "200%" :)
          • Piotr Biega Zgłoś komentarz
           Amon ,,,, albo niech złożą wniosek że mogą tam przy okazji zrobić przystań i parking dla odcinka wia karpatia
           • Piotr Biega Zgłoś komentarz
            Nie zaszczepie sie,,,, przed epidemią były średnio 3 pogrzeby tygodniowo ,teraz jest średnio 9 pogrzebów tygodniowo , mówie tutaj o statystyce tylko z jednej parafii , więc na kogo
            Czytaj całość
            wypadnie na tego będz ,ale ja też nie jestem zwolennikiem szczepień
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×