Żużel na świecie. Matti Isoaho mistrzem Finlandii. Problemy w Barnauł

YouTube / Finał IM Finlandii

Matti Isoaho wywalczył w Kauhajoki tytuł mistrza Finlandii w ice speedwayu. O dużym pechu mogą natomiast mówić Max Koivula i Aki Ala-Riihimaeki, którzy byli najlepsi w fazie zasadniczej.

W sobotę na torze w Kauhajoki przeprowadzono finał Indywidualnych Mistrzostw Finlandii w ice speedwayu. Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników.

Po rundzie zasadniczej sklasyfikowani na miejscach 3-6 startowali w barażu, który miał wyłonić dwóch pozostałych finalistów.

Zwycięzca fazy zasadniczej Max Koivula musiał obejść się smakiem. W finale Ala-Riihimaeki został wykluczony za spowodowanie jego upadku. Koivula był niezdolny do dalszej jazdy i trafił do szpitala na badania.

Mistrzem kraju został Matti Isoaho, natomiast srebro przypadło w udziale najmłodszemu uczestnikowi zmagań Atte Suolammiemu. 16-latek również upadł w finale, po czym wyniki biegu zaliczono. Trzy "oczka" zgarnął Isoaho, a Suolammi mimo wykluczenia, zajął drugie miejsce.

***

Spore problemy mieli organizatorzy zawodów o Puchar DOSAAF w rosyjskim Barnauł, leżącym pomiędzy Nowosybirskiem a kranicą z Kazachstanem. Spośród zaplanowanych 40 wyścigów udało się przeprowadzić tylko 28 - 16 pierwszego i 12 drugiego dnia.

Najwięcej punktów w tej okrojonej rywalizacji uzyskał Aleksiej Utusikow. Do kompletu zabrakło mu zaledwie jednego "oczka". Drugie miejsce zajął Andriej Kotieniew, a podium uzupełnił Maksim Korczemacha, który w niedzielę był bezbłędny.

(06-07.03) Puchar DOSAAF - Barnauł, Rosja (za: speedway-press.ru):
1. Aleksiej Utusikow - 20 - 12 (3,3,3,3) + 8 (3,2,3)
2. Andriej Kotieniow - 19 - 11 (3,3,3,2) + 8 (2,3,3)
3. Maksim Korczemacha - 17 - 8 (3,2,3,w) + 9 (3,3,3)
4. Michaił Kowalow - 16 - 9 (2,2,2,3) + 7 (1,3,3)
5. Aleksandr Fiesienko - 15 - 9 (2,3,2,2) + 6 (3,1,2)
6. Leonid Syropiatow - 14 - 8 (3,t,2,3) + 6 (3,1,2)
7. Andriej Utusikow - 14 - 8 (2,2,2,2) + 6 (2,2,2)
8. Innokientij Andriejew - 11 - 6 (1,3,1,1) + 5 (1,2,2)
9. Leonid Maksimienko - 9 - 5 (2,1,1,1) + 4 (2,1,1)