Żużel. Tak minął tydzień. Moje Bermudy Stal na świeczniku. Trwa medialna burza wokół gorzowian

Nie milkną echa wyjazdu Moje Bermudy Stali Gorzów na Teneryfę. Klub prowadzony przez Marka Grzyba znalazł się na świeczniku. To właśnie informacje na temat gorzowian zdominowały kończący się tydzień.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Rafał Karczmarz i prezes Marek Grzyb Materiały prasowe / Stal Gorzów / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz i prezes Marek Grzyb
Poniedziałek

Na początku tygodnia poznaliśmy plany Eurosport Events na cykl Grand Prix w sezonie 2022. Zawiedzeni mogą być ci, którzy liczyli, że nowy promotor już w przyszłym roku zorganizuje zawody w egzotycznych miejscach. Więcej informacji TUTAJ.

- Stal cierpi obecnie przez swoje sukcesy i dostaje medialnym rykoszetem - mówił nam Krzysztof Cegielski na temat wydarzeń związanych z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Cały wywiad z wychowankiem klubu z Gorzowa przeczytasz TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bogate zakupy u Patryka Dudka. Żużlowiec Falubazu nie odczuł, żeby zrobiło się taniej

- Proces sądowy to jest mój żywioł. Naprawdę takich rzeczy się nie obawiam. Będę to czynił z wielką przyjemnością. Jeśli Marek Grzyb czuje się pokrzywdzony, niech wytacza swoje pozwy. Ja mam materiałów na trzy razy tyle pozwów - odpowiadał prezesowi Stali Gorzów Jerzy Synowiec, radny Gorzowa. Wywiad dostępny jest TUTAJ.

Wtorek

Moje Bermudy Stal wyciąga wnioski po wydarzeniach na Teneryfie i w przyszłym roku nie zdecyduje się już prawdopodobnie na łączony wyjazd zawodników i sponsorów przed startem ligi. - Wyciągniemy wnioski. Po takim doświadczeniu nasuwają się one w sumie same - tłumaczy nam Marek Grzyb. Więcej informacji TUTAJ.

Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, podjął decyzję w sprawie dotacji dla Stali Gorzów. Klub dostanie milion złotych mniej od kwoty, o jaką wnioskowali. Więcej szczegółów TUTAJ.

Prezes Moje Bermudy Stali Marek Grzyb spotkał się we wtorek z Rafałem K., który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez policję. Jaka kara spotka wychowanka gorzowskiego klubu? Sprawdź TUTAJ.

Tego dnia na kilku torach żużlowych w Polsce odbyły się pierwsze w tym roku treningi. Motocykle zawarczały w Częstochowie, Ostrowie, Rybniku i Opolu. Więcej szczegółów TUTAJ.

Środa

Najprawdopodobniej 15 marca zapadnie decyzja w sprawie startu eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej. W grę wchodzą różne opcje. Jakie? Sprawdź TUTAJ.

Rafał Karczmarz zabrał głos po tym, jak został zatrzymany przez policję. Zawodnik Stali Gorzów mówił nam o nagannym zachowaniu, wielkim wstydzie i swoich ustaleniach z klubem. Całą wypowiedź 22-latka przeczytasz TUTAJ.

Marek Grzyb skomentował decyzję w sprawie dotacji dla Stali Gorzów. - Musimy gdzieś poszukać pieniędzy i się dodatkowo wykazać - mówił prezes klubu. Więcej TUTAJ.

Czwartek

Tego dnia na stronie PZM opublikowany został regulamin sanitarny, który obowiązywać będzie w PGE Ekstralidze w sezonie 2021. Wśród zapisów są zasady dotyczące okresu przed startem ligi, w tym także kwestia testów przed zawodami sparingowymi. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

O przygotowaniach do nadchodzących rozgrywek opowiedział nam trener Eltrox Włókniarza Częstochowa, Piotr Świderski. - Tor jest świetnie przygotowany. Gdyby chłopaki chcieli, mogliby się ścigać spod taśmy - mówił. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

Kolejność w PGE Ekstralidze specjalnie dla nas wytypował Jacek Frątczak. Zdaniem eksperta wielkim przegranym będzie Motor Lublin, który nie załapie się do fazy play-off. Więcej TUTAJ.

Piątek

Poznaliśmy stanowisko linii lotniczych, które obsługiwały lot Moje Bermudy Stali na Teneryfę. Treść maila easyJet przeczytasz TUTAJ.

Mocne słowa padły z ust działacza Orła Łódź. Witold Skrzydlewski mówił o ośmieszaniu żużla i pierwszej ligi. Wypowiedź głównego sponsora klubu znajdziesz TUTAJ.

- Na przyszłość działajmy z głową, czyli z wyprzedzeniem - mówił Marek Cieślak na temat dyskusji odnośnie przełożenia startu pierwszoligowych rozgrywek. Więcej TUTAJ.

10 drużyn w elicie od sezonu 2023, osiem w eWinner 1. Lidze i nowe uprawnienia dla PGE Ekstraligi. Tak widzi polski żużel w wydaniu ligowym Andrzej Witkowski. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

Sobota

Głos w sprawie kolejności w PGE Ekstralidze zabrał Władysław Komarnicki. Były prezes gorzowskiego klubu uważa, że z najwyższą klasą rozgrywek pożegna się eWinner Apator Toruń, a złote medale padną łupem zawodników Moje Bermudy Stali. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Na zakończenie tygodnia ukazał się tekst poświęcony Ireneuszowi Nawrockiemu. Były prezes Stali Rzeszów do dziś nie rozliczył się z żoną Tomasza Jędrzejaka, żużlowca, który popełnił samobójstwo w 2018 roku. Ludzie, którym żużlowy Nikodem Dyzma obiecał wielkie pieniądze, już dawno stracili nadzieję, że zobaczą choćby złotówkę. Cały materiał dostępny jest TUTAJ.

Zobacz także:
O krok od katastrofy. Per Jonsson wspomina lot, który mógł zakończyć się tragicznie
Kolejarz Opole już po pierwszych treningach. Menadżer dzieli się swoimi wrażeniami

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy wspólny wyjazd zawodników i sponsorów Moje Bermudy Stali Gorzów był błędem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×