KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Pandemia nie pozwoli na rozegranie kolejnych imprez. Wszystkie rundy kwalifikacyjne do SEC odwołane!

Kalendarz FIM Europe na sezon 2021 skurczył się właśnie o kilka imprez. Przez pandemię koronawirusa nie będzie możliwe zorganizowanie kolejnych turniejów, w których mieli startować reprezentanci Polski.
Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Vaclav Milik

Przypomnijmy, że na początku kwietnia potwierdzono, że odwołana została jedna z rund kwalifikacyjnych do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy, zaplanowana pierwotnie na 8 maja w niemieckim Pocking. Wiemy już, że żadna z pierwotnie umieszczonych w kalendarzu eliminacji do SEC się nie odbędzie!

Z powodu panującej w Europie sytuacji epidemicznej nie będzie możliwe rozegranie kolejnych trzech rund kwalifikacyjnych, które miały się odbyć 1 maja w czeskim Pilźnie i węgierskim Debreczynie oraz 8 maja w ukraińskim Równem. Jedynym turniejem eliminacyjnym, który nadal pozostał w kalendarzu jest SEC Challenge, który powinien się z kolei odbyć 22 maja w słoweńskim Krško. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację, związaną z pandemią Covid-19 i te zawody stoją jednak pod dużym znakiem zapytania.

Niestety te informacje nie są dobre dla zawodników, którzy mieli walczyć w eliminacjach do SEC-u, dzięki wywalczonym przepustkom w finałach Złotego Kasku w roku 2019 oraz 2020. Biorąc pod uwagę brak eliminacji, do SEC Challenge organizatorzy nominują po kilku żużlowców z danych krajów, jeśli tylko ten turniej się odbędzie. Gdyby natomiast doszło do sytuacji, że i jego rozegranie nie będzie możliwe, to wszystkich finalistów tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy wyznaczą organizatorzy serii, podobnie, jak miało to miejsce w ubiegłym sezonie.

Szczegóły i decyzje, związane z dalszym działaniem, dotyczącym cyklu SEC w roku 2021 poznamy zapewne w niedługim czasie. Tytułu Indywidualnego Mistrza Europy będzie w sezonie 2021 bronił Robert Lambert. Oprócz niego pewny udział w finałowych turniejach mają zapewniony Leon Madsen, Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała.

Czytaj także:
Prezes Cellfast Wilków Krosno o Miliku i przyszłości Petera Ljunga
Nikt im nie dawał szans, pojechali dobrze, a on liczył na lepszy początek

ZOBACZ WIDEO Historia Patryka Dudka - "Duzers, jesteś wicemistrzem świata"

Czy myślisz, że turniej SEC Challenge odbędzie się 22 maja 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×