Żużel. Kevin Małkiewicz wygrał w Gorzowie, Antoni Kawczyński o krok od tytułu

Zawodnik GKM-u Grudziądz Kevin Małkiewicz wygrał z kompletem punktów 7. rundę Pucharu Ekstraligi 250 cc, która odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy Wybrzeża, Antoni Kawczyński i Mateusz Łopuski.

Michał Gałęzewski
Antoni Kawczyński, Kevin Małkiewicz, Mateusz Łopuski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Antoni Kawczyński, Kevin Małkiewicz, Mateusz Łopuski
W 7. rundzie Pucharu Ekstraligi w klasie 250 cc wystąpiło trzynastu zawodników, niestety dwóch nie ukończyło zawodów. Poza tym czterech adeptów Stali Gorzów ścigało się pomiędzy biegami w wyścigach pokazowych. W czwartek kluczowy był 4. bieg, w którym Kevin Małkiewicz pokonał Antoniego Kawczyńskiego.

Później, do końca Małkiewicz wygrał wszystkie biegi. Kawczyński kilkakrotnie słabo wychodził ze startu, jednak na dystansie w efektowny sposób mijał rywali. Trzecie miejsce zajął Mateusz Łopuski, który przegrał jedynie z dwoma najlepszymi zawodnikami turnieju w Gorzowie.

Przed ostatnią, 8. rundą Pucharu Ekstraligi z 94 punktami na koncie prowadzi Antoni Kawczyński. Pięć punktów straty ma do niego Kevin Małkiewicz, który o trzy punkty prowadzi z Mateuszem Łopuskim. Czwarty Szymon Ludwiczak ma 5 punktów straty do Łopuskiego. Pozostali zawodnicy nie ścigali się we wszystkich turniejach i mają dużą stratę do ścisłej czołówki.