Żużel. Kolejarz O. - Lokomotiv. Opolanie znokautowali Łotyszy. Wysyp "szóstek" i "jedynek" [NOTY]

Oceniamy zawodników po meczu, w którym OK Bedmet Kolejarz wygrał z Optibet Lokomotivem 68:22. W ekipie gospodarzy aż czterech zawodników zakończyło zawody jako niepokonani. Po stronie gości na próżno szukać pozytywów.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Oskar Polis w kasku czerwonym WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Oskar Polis w kasku czerwonym
Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Jewgienij Kostygow 1+. Wolny na starcie, wolny na trasie. Jeśli chcemy znaleźć pozytyw, to będzie nim pokonanie Mateusza Tondera w wyścigu 11.

Ernest Matjuszonok 1+. Dopiero w czwartej serii pokazał się z dobrej strony, gdy przez prawie cały wyścig odbierał ataki Bartłomieja Kowalskiego. Ostatecznie stracił swoją pozycję. Może żałować taśmy w biegu nominowanym.

Kjastas Puodżuks 1. Dorobek dwóch punktów w czterech startach nie przystoi tak doświadczonemu zawodnikowi. 35-latek sezon 2021 zakończył z fatalną średnią wynoszącą 1,2 pkt/bieg. To mówi samo za siebie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Buczkowski wrócił do formy. Zawodnik Motoru wyjaśnia, co mu pomogło

Ricards Ansviesulis 1. Kompletnie bezbarwny występ młodego Łotysza. Wystartował trzy razy i trzy razy przywoził do mety "zerówkę".

Oleg Michaiłow 2. Jego dorobek punktowy nie wygląda tak źle, ale trzeba pamiętać, że dwukrotnie w biegach z jego udziałem najpierw Mateusz Tonder, a potem Mads Hansen notowali defekty, przez co Michaiłow przyjeżdżał na drugiej pozycji, a nie na trzeciej. Tak naprawę w całych zawodach pokonał tylko jednego rywala - Andrieja Kudriaszowa.

Francis Gusts 2. Robił dużo szumu, jednak punktów z tego za wiele nie było. W 14. biegu po walce na dystansie spadł z pierwszego miejsca na ostatnie.

Daniił Kołodinski 1. Zupełnie niewidoczny. Podobnie jak cała reszta drużyny, musi wyciągnąć z tego spotkania wnioski.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole:

Mateusz Tonder 4. Cztery punkty i dwa bonusowy to nie jest jakiś imponujący wynik, jednak należy pamiętać, że zawodnik startujący w Opolu na zasadach "gościa" zanotował w jednym biegu defekt, gdy jechał z kolegą z pary na podwójnym prowadzeniu. Nie wyszedł mu jednak czwarty start, kiedy dojechał do mety ostatni.

Jacob Thorssell 6. Po rakietowych wyjściach spod taśmy rywale nie potrafili nawiązać z nim walki. Brawa również za to, że w biegach nominowanych oddał swój start młodzieżowcowi.

Mads Hansen 5+. Byłby komplet punktów, lecz Duńczyka dopadł pech w postaci defektu. Nie bez powodu jest najlepszym zawodnikiem na pozycji U24 w 2. Lidze Żużlowej.

Andriej Kudriaszow 5. W dwóch pierwszych biegach nie był jakoś niesamowicie szybki. Najpierw przegrał z Michaiłowem, a potem musiał uważać na ataki Puodżuksa. Potem jednak odnalazł odpowiednie ustawienia i wygrywał wyścigi bez większych problemów.

Oskar Polis 6. Bezbłędny występ kapitana opolskiej drużyny. Na tę chwilę wychowanek Włókniarza jest najlepszym polskim seniorem na poziomie 2. Ligi Żużlowej.

Mateusz Świdnicki 6. Piekielnie szybki w tym spotkaniu. 20-latek będzie się śnić działaczom i kibicom Lokomitvu po nocach, bowiem zawodnik Eltrox Włókniarza w dwumeczu z Łotyszami pojechał w ośmiu startach i wszystkie(!) zakończyły się jego zwycięstwami.

Bartłomiej Kowalski 6. Pierwszy występ po kontuzji jak najbardziej na plus. Z każdym biegiem nabierał pewności siebie. Wypożyczenie z Eltrox Włókniarza było strzałem w dziesiątkę opolskich działaczy.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także:
Eksperci oburzeni wypowiedzią Wiktora Lamparta. "Trzeba umieć przyznać się do błędu, a nie w nim tkwić"
Gdzie oglądać żużel w telewizji? Sprawdź program

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Która drużyna awansuje do eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×