KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Duże zmiany i nowości w szkółce Falubazu. Młodzież jeździła przed kibicami

- Było super. Pierwszy raz jeździłem przed kibicami i bardzo mi się podobało. Dziękuję wszystkim za brawa i doping - powiedział 12-letni Kacper, adept zielonogórskiej szkółki żużlowej.

WO
szkółka Falubazu Materiały prasowe / Foto Forysiak / Na zdjęciu: szkółka Falubazu
Grupa Falubaz Junior w niedzielę uczestniczyła w pokazowym treningu na torze przy W69. 20 przyszłych żużlowców zaprezentowało się przed blisko 300 osobową publicznością.

- Chcieliśmy pokazać naszym kibicom efekty rocznej pracy w szkółce. Po reakcji widzów mogę ocenić, że to był dobry pomysł. Łącznie na torze zaprezentowało się 20 adeptów. Byli to zawodnicy, którzy trenują w klubie już kilka sezonów oraz tacy, którzy dołączyli do nas podczas tegorocznego naboru - powiedział Andrzej Wnęk, instruktor w zielonogórskiej szkółce, cytowany przez falubaz.com.

W pierwszej części treningu przyszli żużlowcy pojedynczo wyjeżdżali na tor i pokonywali kilka okrążeń. Po krótkiej przerwie grupa zaawansowana zaprezentowała się rywalizując w parach na dwa okrążenia po wspólnym starcie. Każdy z adeptów zjeżdżając do parku maszyn mógł liczyć na brawa. Duże wrażenie zrobili przede wszystkim ci, którzy w tym roku rozpoczęli przygodę z żużlem. Niektórzy z nich byli w stanie płynnie pokonać łuk, jadąc z niemal w pełni odkręconą manetką gazu.
- Taki trening to dla młodych zawodników wielkie wydarzenie. Kilku z nich zrezygnowało z wcześniejszych planów. Na trybunach poza zwykłymi kibicami pojawiły się także rodziny naszych adeptów. Każdy z nich mocno przeżywał ten dzień, ale wszyscy spisali się na medal. Widać, że poważnie podchodzą do każdego treningu i z każdym kolejnym okrążeniem prezentują się coraz lepiej - skomentował Marek Hućko, trener w zielonogórskiej szkółce.

Grupa adeptów od samego początku zrobiła duże wrażenie na kibicach. Część zawodników ubrana była w efektowne żółto-biało-zielone kevlary, a na ich motocyklach pojawiły się nowe poszycia, również w klubowych barwach.

- Sukcesywnie rozbudowujemy zaplecze sprzętowe w naszej szkółce. Zakupiliśmy kilka nowych silników o pojemności 250 ccm oraz obniżonych ram do motocykli, które przystosowane są do nauki najmłodszych zawodników. Mamy też do dyspozycji 7 motocykli typu pit-bike. To wszystko pozwala nam sprawnie przeprowadzać kolejne treningi. Adepci nie muszą martwić się o motocykle. Mogą skupić się tylko na swojej jeździe. Duża w tym zasługa wszystkich sponsorów klubu, z miastem Zielona Góra na czele - dodał Andrzej Wnęk.

Kolejna nowość w szkółce Falubaz Junior, o której poinformowano na niedzielnym treningu, to rozpoczęcie współpracy z klubem PitBike51. Dzięki niej przyszli żużlowcy trenować będą nie tylko przy W69, ale również na specjalnym torze w Zaborze. Takie zajęcia pozwolą im doskonalić technikę jazdy oraz panowanie nad motocyklem.
O tym, że młodzież garnie się do uprawiania sportu żużlowego najlepiej świadczy zainteresowanie tegorocznymi naborami. W maju do szkółki dołączyło ponad 20 osób. Po niedzielnym treningu odbyło się spotkanie z kolejnymi chętnymi. Tym razem chęć rozpoczęcia żużlowych treningów wykazało kilkunastu chłopców.

Rekordowe zainteresowanie jazdą na żużlu, wysoka frekwencja na treningach, poważne dosprzętowienie klubowego warsztatu, różnorodność zajęć czy współpraca z innymi klubami motorowymi z Zielonej Góry, to tylko niektóre zmiany wprowadzone przez Falubaz w sezonie 2021. Przed sztabem szkoleniowym i przede wszystkim przed młodymi adeptami kolejne miesiące ciężkiej pracy i zbieranie żużlowego doświadczenia.

Zobacz także:
- Wzruszający gest żużlowca. Oświadczył się na torze
- Lider Cellfast Wilków zostaje w Krośnie na sezon 2022!

ZOBACZ WIDEO Żużel. Buczkowski wrócił do formy. Zawodnik Motoru wyjaśnia, co mu pomogło
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×