KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zaprzeczyć spekulacjom - podsumowanie okresu transferowego w Unii Tarnów

18 żużlowców zostało zakontraktowanych w tarnowskiej Unii w czasie okienka transferowego, które zamknęło się wraz z ostatnim dniem stycznia. Ale nawet tak liczna kadra może nie wystarczyć "Jaskółkom" do utrzymania się w Ekstralidze.

Grzegorz Grajdura
Grzegorz Grajdura

Klub z Mościc poniósł niewątpliwą stratę poprzez odejście z drużyny niekwestionowanych liderów – Tomasza Golloba i Rune Holty do gorzowskiej Stali. – Na pewno odejście tych zawodników to dla nas duża strata. Dziurę po gwiazdach zatkamy, jeśli cała siódemka będzie równo punktować. Myślę, że tą drużynę stać na spokojnie utrzymanie w Ekstralidze – twierdzi trener koordynator, Marian Wardzała. Bracia Gollobowie rozstali się z tarnowskim zespołem po czterech latach współpracy, z kolei Norweg z polskim paszportem reprezentował Unię przez rok.

W składzie zabrakło miejsca również dla Jacka Golloba i Roberta Wardzały, który podpisał umowę bez zobowiązań w Bydgoszczy. Nie jest znany oficjalny los starszego z braci Gollobów. Na temat zakończenia przez niego kariery nie chce wypowiadać się menedżer braci Tomasz Gaszyński, odkładając ogłoszenie decyzji na późniejszy termin.

Tarnowianom nie udało się dokonać żadnego spektakularnego wzmocnienia. – Wielokrotnie powtarzałem, że będziemy mieli takich zawodników, na jakich nas stać. Mamy pewne uwarunkowania finansowe i musimy się ich trzymać – tłumaczy prezes Unii, Paweł Pawłowski. W klubie w dalszym ciągu trwa kontrola finansowa zlecona przez Ekstraligę Żużlową, by ocenić, czy limit wydatków na ubiegły sezon przez tarnowian nie został przekroczony. Jak podkreśla Pawłowski, kontrola powoli dobiega końca, a on sam śpi spokojnie.

Wobec ostrożnej polityki finansowej w Tarnowie wylądowali drugoplanowi dotąd zawodnicy - Krystian Klecha i Ales Dryml, a także nieznani dotąd w Polsce: Brytyjczycy James Wright i Steve Boxall, Australijczyk Kevin Doolan i Duńczyk Peter Juul Larsen.

Na pewno kibice w tym roku nie zobaczą w Tarnowie żużla w hali „Jaskółka”. – Wyłożenie specjalnej nawierzchni w hali „Jaskółka” wymaga potężnej operacji logistycznej, do której jak na razie nie jesteśmy przygotowani. Przygotowanie hali do takich zawodów wyłączyłoby ją z użytku na około tydzień, by móc ułożyć nawierzchnię, odbyć próby i zawody, co wymaga też dłuższej wcześniejszej rezerwacji obiektu – kończy Pawłowski.

Fanom „czarnego sportu” pozostało zatem jedynie wyczekiwanie do pierwszych prób żużlowców na Stadionie Miejskim. Jeśli pogoda dopisze, sparing na własnym torze tarnowianie rozegrają już 16 marca z częstochowskim Włókniarzem, a dzień wcześniej zmierzą się pod Jasną Górą. W terminarzu przewidziane są również spotkania z rzeszowską Marmą (29 i 30 marca), a także z pierwszoligowym KM Ostrów Wielkopolski (28 marca).

UNIA TARNÓW 2008

Seniorzy:
Janusz Kołodziej - 1,859
Krystian Klecha - 1,511
Jacek Rempała - 0,947
Peter Ljung (Szwecja - 2 lata) - 1,524 (niesklasyfikowany)
Ales Dryml (Czechy) - 1,024 (niesklasyfikowany)
Danił Iwanow (Rosja) - 0,818 (niesklasyfikowany)
Marcin Rempała - 0,387 (niesklasyfikowany)
James Wright (Wielka Brytania - 2 lata) - nie startował
Kevin Doolan (Australia - 2 lata) - nie startował

Juniorzy:
Kamil Zieliński - 0,824
Patrick Hougaard (Dania) - 1,000 (niesklasyfikowany)
Szymon Kiełbasa - 0,000 (niesklasyfikowany)
Tobias Busch (Niemcy - 2 lata) - 1,591 (II liga - niesklasyfikowany)
Peter Juul Larsen (Dania - 3 lata) - nie startował
Tadeusz Kostro - nie startował
Łukasz Kiełbasa - nie startował
Maciej Ciesielski - nie startował
Steve Boxall (Wielka Brytania) - nie startował

Trener:
Roman Jankowski

Przyszli: Tobias Busch (Łódź), James Wright, Peter Juul Larsen, Kevin Doolan, Patrick Hougaard (Leszno), Ales Dryml (Toruń), Krystian Klecha (Bydgoszcz), Steve Boxall

Odeszli: Rune Holta (Gorzów), Tomasz Gollob (Gorzów), Robert Wardzała (Bydgoszcz), Jacek Gollob

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×