Żużel. Miał podpisać trzyletni kontrakt z Cellfast Wilkami! Transfer upadł na ostatniej prostej

Jan Kvech był jednym z celów transferowych Cellfast Wilków. Rozmowy działaczy Krosna z żużlowcem i Stelmetem Falubazem były bardzo zaawansowane. Udało się nawet wypracować porozumienie. Wszystko zmieniło się po decyzji, którą podjął Mads Hansen.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Jan Kvech na prowadzeniu WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Jan Kvech na prowadzeniu
Czeski żużlowiec trafił do Cellfast Wilków na wypożyczenie już w sezonie 2021. Zrobił na działaczach bardzo dobre wrażenie. Prezes Grzegorz Leśniak nie ukrywa, że chciał zatrzymać w drużynie Jana Kvecha i podjął w tej sprawie poważne kroki.

- Zrobiliśmy bardzo wiele, żeby Jan Kvech nadal startował w Krośnie. Zawodnikowi także bardzo na tym zależało. Mogę nawet zdradzić, że był zdecydowany na reprezentowanie naszych barw przez trzy kolejne sezony. Na taką współpracę się umówiliśmy, ale niestety transfer nie doszedł do skutku, bo karta zawodnika przez jeszcze jeden rok jest w rękach Stelmet Falubazu. Dodam jednak, że w pewnym momencie mieliśmy również porozumienie z zielonogórskim klubem - mówi nam Grzegorz Leśniak.

Ostatecznie Stelmet Falubaz wycofał się z porozumienia, ale w Krośnie nie mają do nikogo żalu, bo dobrze wiedzą, że było to spowodowane sytuacją na rynku transferowym. - W mojej ocenie duży wpływ na zwrot w tej sprawie miało to, co stało się z Madsem Hansenem - przekonuje Leśniak.

- Według naszej wiedzy ten zawodnik był blisko Stelmetu Falubazu. Ostatecznie wybrał inną opcję, a to spowodowało, że zielonogórzanie zmienili plany w sprawie Jana Kvecha. Mają tym samym wciąż aż trzech zawodników na jedną pozycję. Z samym Janem Kvechem mamy nadal świetny kontakt. Na pewno o nim nie zapomnimy i być może w przyszłości nawiążemy jeszcze współpracę - dodaje szef Cellfast Wilków.

W Krośnie z powodu braku Jana Kvecha nikt jednak nie rozpacza. Działacze wierzą w duet Rafał Karczmarz - Marko Lewiszyn, który ma wypełnić formację U24. Poza tym drużyna w sezonie 2022 będzie dysponować zdecydowanie większą siłą w formacji juniorskiej, którą zasilili Krzysztof Sadurski i Franciszek Karczewski. To sprawia, że krośnianie znowu mogą napsuć wiele krwi faworytom do awansu.

Zobacz także:
Miedziński opowiada o swoim transferze
Duże zmiany w formule SoN

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×