KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Prawdziwe hity na Falubazowych Mikołajkach. To już 13. edycja akcji

Falubazowe Mikołajki to jedno z najpiękniejszych, najbardziej wzruszających i inspirujących działań, które realizuje Stelmet Falubaz Zielona Góra. To już 13. edycja akcji.

Dawid Borek
Dawid Borek
Fabian Ragus WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Fabian Ragus
Falubazowe Mikołajki organizowane są dla podopiecznych domów dziecka, szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz innych placówek, działających na rzecz dzieci i młodzieży w Województwie Lubuskim. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedza ich Falubazowy Mikołaj z prezentami.

Środki na organizację paczek pozyskiwane są z licytacji gadżetów od znanych sportowców i artystów. Tegoroczny hit to kask kapitana Stelmet Falubazu Zielona Góra Piotra Protasiewicza z sezonu 2021, który tuż po otwarciu przekroczył cenę wywoławczą (tysiąc złotych), a walka o niego coraz bardziej się rozkręca.

- Kask to marzenie wielu kolekcjonerów, dlatego mam nadzieję, że uzyska wysoką kwotę, która wesprze naszą akcję. Co roku docieramy do nowych placówek, do kolejnych dzieci potrzebujących wsparcia. To wielka dla nas radość, gdy w końcu możemy im wręczyć prezenty - mówi Piotr Protasiewicz.

ZOBACZ WIDEO Żużel. David Bellego opowiada jak wygląda żużel we Francji

Wśród unikatowych gadżetów jest również zestaw od Marcina Gortata, rashguard Falubazu na sezon 2022, który nie trafi do sprzedaży, kevlary, obszycia, plastrony, w tym jeden z podpisami wszystkich aktualnych zawodników Stelmet Falubazu Zielona Góra i legendy tego klubu Andrzeja Huszczy.

- Dla mnie to oczywiste, że trzeba pomagać dzieciom i każdego do tego namawiam, szczególnie w okolicy Mikołajek i Bożego Narodzenia - mówi Andrzej Huszcza.

Do grona osób wspierających akcję ZKŻ SSA dołączyli także polscy wokaliści, m.in. Nocny Kochanek, Sanah, Sokół i Roksana Węgiel. Falubazowe licytacje potrwają do 1 grudnia. Finał odbędzie się w siedzibie klubu z udziałem Rademeneza.

Zobacz też:
Żużel. Protasiewicz wie, że spacerku nie będzie. Jest jednak pewny jednego
Żużel. Jednak nie Falubaz? Ten zawodnik może zrobić różnicę na korzyść innego klubu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×