KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Na papierze nie mają wad. Ale to nie będzie samograj

Papierowa siła rażenia Stelmet Falubazu Zielona Góra imponuje. Czy jednak rola trenera Piotra Żyto ograniczy się tylko do wypełniania programu zawodów? Odpowiedź brzmi: nie.

Dawid Borek
Dawid Borek
Max Fricke WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Max Fricke
Po spadku z PGE Ekstraligi ze Stelmet Falubazu Zielona Góra odeszli Patryk Dudek i Matej Zagar, do zespołu dołączyli natomiast Krzysztof Buczkowski, Rohan Tungate i Dawid Rempała. Na papierze ten zespół praktycznie nie ma wad.

Obcokrajowcy. Ocena: 5

Kluczowe dla wysokiej oceny jest zatrzymanie przez zielonogórzan Maksa Fricke'a, którego przecież chciały przechwycić kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W eWinner 1. Ligi reprezentant Australii powinien być i czołową postacią Stelmet Falubazu, i całej ligi. W Zielonej Górze nikt nie wyobraża sobie rozwiązania, by Fricke nie błyszczał na pierwszoligowych torach.

Obcokrajowcy spadkowicza pewnie i mogliby być ocenieni nawet na piątkę z plusem, ale w pamięci trzeba mieć ostatni przeciętny sezon w wykonaniu Rohana Tungate'a. W barwach Unii Tarnów notował średnio 1,849 punktu na wyścig. Wcześniej jego rezultaty na zapleczu PGE Ekstraligi były znacznie lepsze - przykład: 2020 rok i średnia 2,348.

Polscy seniorzy. Ocena: 5

Na siłę polskim seniorom Stelmet Falubazu Zielona Góra także można by przyznać najwyższe noty, bo Piotr Protasiewicz i Krzysztof Buczkowski to przecież bardzo uznane nazwiska, ale pod uwagę trzeba wziąć minione rozgrywki w ich wykonaniu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Ratajczak o swoim debiucie w PGE Ekstralidze. Ma ważną radę dla młodszych kolegów

Te na torach PGE Ekstraligi były przeciętne. Na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata należy się spodziewać znacznie lepszych rezultatów, natomiast pytanie, czy będą w stanie dorównać osiągnięciom najlepszego Polaka eWinner 1. Ligi w sezonie 2021 Tobiasza Musielaka, który zdobywał średnio 2,264 punktu na bieg?

Pozycja U24. Ocena: 4+

Na ten moment Piotr Żyto ma do dyspozycji trzech seniorów U24: Jana Kvecha, Mateusza Tondera i Damiana Pawliczaka. Być może jeden z nich - ten najsłabszy - na początku sezonu zmieni pracodawcę.

W każdym razie o sile tej formacji w Stelmet Falubazie świadczy fakt, że Kvech i Tonder mieli wiele ofert z innych klubów. O Czecha mocno walczyły przecież Cellfast Wilki Krosno, jeden z głównych rywali do walki o awans.

Juniorzy. Ocena: 4

Niewątpliwie dobrym ruchem jest wzmocnienie formacji młodzieżowej Dawidem Rempałą, który pokazał się z niezłej strony zwłaszcza w drugiej części minionego sezonu.

Jeśli chodzi o pozostałą dwójkę: Fabian Ragus i Nile Tufft notowali przebłyski nawet w PGE Ekstralidze. W eWinner 1. Lidze powinni być jeszcze skuteczniejsi, ale czy stać ich na bycie czołową formacją ligi? Bezpośredni konkurenci do walki o awans: Cellfast Wilki i Abramczyk Polonia, na pozycjach juniorskich także wyglądają solidnie.

Zobacz też:
Żużel. Wielka zmiana u Rafała Karczmarza. Tego w Stali Gorzów nie miał
Szaleństwo w polskim klubie. Na mecze tej drużyny nie będzie można kupić biletów?!

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×