Żużel. Włoska dominacja na otwarcie mistrzostw. W Bahia Blanca były niespodzianki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Paco Castagna
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Paco Castagna

W niedzielę na torze w Bahia Blanca zainaugurowane zostały mistrzostwa Argentyny. Bezbłędny w pierwszej rundzie był Paco Castagna. Oprócz niego na podium stanęli Cristian Zubillaga i niespodziewanie Miguel Sanchez.

W sezonie 2021/2022 na wyjazd do Argentyny zdecydowało się dwóch obcokrajowców - Paco Castagna i Mario Niedermeier.

To właśnie pierwszy z nich zwyciężył w inauguracyjnej rundzie, którą 12 grudnia przeprowadzono na nowym torze w Bahia Blanca. Włoch nie miał sobie równych i wywalczył komplet 21 punktów.

Na drugim stopniu podium stanął Cristian Zubillaga, a trzecie miejsce zajął Miguel Sanchez. W finale zameldował się jeszcze Alex Acuna, ale został wykluczony i sklasyfikowano go na czwartej pozycji.

Niedermeier z kolei zaczął zawody bardzo dobrze, bo po dwóch seriach miał na swoim koncie aż pięć punktów. Później swojego dorobku już nie powiększył i ostatecznie zajął dopiero 11. pozycję.

Kolejna runda mistrzostw ma odbyć się w sobotę, 18 grudnia w Carlos Casares.

Punktacja: 1. Paco Castagna (Włochy) - 21 (3,3,3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale 2. Cristian Zubillaga - 16 (1,3,2,3,3,2,2) - 2. miejsce w finale 3. Miguel Sanchez - 11 (3,2,1,1,1,2,1) - 3. miejsce w finale 4. Alex Acuna - 17 (2,3,3,3,3,3,w) - wykluczenie w finale 5. Facundo Cuello - 11 (1,2,2,2,3,1) 6. Eber Ampugnani - 11 (3,2,1,3,2,0) 7. Damian Boyero - 9 (0,1,3,2,2,1) 8. Julio Romano - 7 (2,0,1,2,2,0) 9. Sebastian Clemente - 6 (0,3,3,w,-) 10. Luciano Goycochea - 6 (1,1,2,0,2) 11. Mario Niedermeier (Niemcy) - 5 (3,2,0,w,0) 12. Fernando Olivera - 5 (0,1,2,2,0) 13. Alejandro Polenta - 4 (2,1,0,w,1) 14. Claudio Rojas - 3 (1,0,0,1,1) 15. Gustavo Curzio - 2 (2,0,0,0,0) 16. Diego Eleno - 2 (0,0,1,1,0) 17. Gonzalo Racosta - 1 (1)

Bieg po biegu: 1. Ampugnani, Romano, Cuello, Olivera 2. Niedermeier, Curzio, Goycochea, Eleno 3. Castagna, Acuna, Zubillaga, Boyero 4. Sanchez, Polenta, Rojas, Clemente 5. Castagna, Sanchez, Olivera, Curzio 6. Acuna, Ampugnani, Polenta, Eleno 7. Clemente, Niedermeier, Boyero, Romano 8. Zubillaga, Cuello, Goycochea, Rojas 9. Boyero, Olivera, Eleno, Rojas 10. Clemente, Zubillaga, Ampugnani, Curzio 11. Castagna, Goycochea, Romano, Polenta 12. Acuna, Cuello, Sanchez, Niedermeier 13. Zubillaga, Olivera, Niedermeier (w), Polenta (w) 14. Ampugnani, Boyero, Sanchez, Goycochea 15. Acuna, Romano, Rojas, Curzio 16. Castagna, Cuello, Eleno, Clemente (w) 17. Acuna, Goycochea, Racosta, Olivera 18. Castagna, Ampugnani, Rojas, Niedermeier 19. Zubillaga, Romano, Sanchez, Eleno 20. Cuello, Boyero, Polenta, Curzio

Półfinały: 21. Castagna, Sanchez, Boyero, Ampugnani 22. Acuna, Zubillaga, Cuello, Romano

Finał: 23. Castagna, Zubillaga, Sanchez, Acuna (w)

Czytaj także:To dzięki mamie Kołodziej pokochał żużel. Był moment, że chciał zawiesić karieręRozbrajający wesołek o posturze zapaśnika. Trzy kwestie zniszczyły mu życie

Czy Paco Castagna zostanie mistrzem Argentyny?