KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Trzymają kciuki za ambitne plany prezesa klubu. "To zawsze było bolączką"

Rawicka Akademia Żużla jest projektem, który ma na celu postawić na nogi szkolenie dzieci i młodzieży w tym mieście. Na kolejnego swojego chłopaka w czarnym sporcie rawiczanie czekają już blisko dziesięć lat.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Sebastian Niedźwiedź / Na zdjęciu: Sebastian Niedźwiedź
Na obiekcie im. Floriana Kapały trwają przygotowania do sezonu żużlowców miejscowego Metalika Recycling Kolejarza Rawicz. Podopieczni Piotra Świderskiego na brak jazdy narzekać nie mogą, a wkrótce staną do rywalizacji w sparingach.

W tym samym czasie odbywają się również prace budowlane. - Została podpisana umowa na wydzierżawienie części terenu, który znajduje się poza koroną stadionu. Część ta będzie do dyspozycji Kolejarza Rawicz - informuje Paweł Szybaj, wiceburmistrz Rawicza w rozmowie z serwisem rawicz24.pl.

W omawianym miejscu powstaną, aż cztery nowe tory - dwa do nauki jazdy na pitbike'u oraz dwa do szkolenia w klasie 80-125cc. Na jakim etapie obecnie są prace? - W tej chwili trwają wstępne prace ziemne, które są przygotowaniem do późniejszych inwestycji - dodał Szybaj.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Piotr Pawlicki wyznaczył sobie ambitne cele na sezon 2022!

Umowa na dzierżawę obiektu między Gminą Rawicz a klubem została zawarta na okres dziesięciu lat. Po jej upływie RKS Kolejarz zobowiązany jest do "oddania" obiektu w stanie, co najmniej niepogorszonym.

W Rawiczu na brak chętnych do jazdy na żużlu nie brakuje, a powołana niedawno do życia Rawicka Akademia Żużla stale się powiększa. O szkolenie przyszłych wychowanków dbać będzie legenda Unii Leszno - Adam Skórnicki. - Trzymamy za to kciuki, bo zawsze bolączką klubu było to, że brakuje młodych rawiczan zaangażowanych w ten sport - zauważył słusznie wiceburmistrz.

Przypomnijmy, że ostatnią licencję w barwach Kolejarza uzyskał w 2016 roku Łotysz Nikita Korolew. Ostatnimi miejscowymi wychowankami są z kolei: Sebastian Niedźwiedź (licencja zdana w 2013 roku), Marcin Riedel (2012) oraz Marcel Kajzer (2006).

Czytaj także:
Apator Toruń ma gigantyczny problem. "To ich zupełnie pogrąży"
Znany menedżer o sytuacji Rosjan. Dziwi się tym zakazom

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • yes Zgłoś komentarz
  Pod częścią artykułów nie przewidziano możliwości komentowania. Proponuję, by SF nie umieszczały artykułów z grupy "tylko dla gapiów". Zauważyłem, że jest ich coraz
  Czytaj całość
  więcej ilościowo, tematycznie, autorami. Nie chodzi tylko o żużel, chodzi o wszystko... Czasami czuję się jak na meczu w grupie kibiców, którym zakneblowano usta lub rękę przywiązani do łydki albo kaloryfera. Możecie ewentualnie zrobić osobny rozdział na SF po taką nazwą i z odpowiednim ostrzeżeniem.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×