Bieg 15
43
4 : 2
23

Znakomita walka na torze pomiędzy Gafurowem, a Kudriaszowem. Na drugim okrążeniu zawodnik gdańskiego klubu wyszedł na pierwsze miejsce i przywiózł komplet punktów. Brzozowski udanie obronił się przed atakami Curyły. Renault Zdunek Wybrzeże wygrało 59:31. Czas wyścigu:66,15.

Bieg 14
39
5 : 1
21
Oskar Ajtner-Gollob Rezerwa zwykła za Marcin Jędrzejewski
0

Gdańszczanie od początku prowadzili podwójnie i dojechali do mety na pierwszych dwóch miejscach mimo ataków Adamczaka. Czas wyścigu: 67,57.

Ajtner-Gollob jako rezerwa zwykła za Jędrzejewskiego.

Bieg 13
34
5 : 1
20

Gdańszczanie nie mieli najmniejszych problemów z podwójnym zwycięstwem. Prowadzili od startu do mety z dużą przewagą nad rywalami.

Bieg 11
29
2 : 4
19
Dominik Kossakowski Rezerwa zwykła za Oskar Fajfer
0

Polonia wygrała podwójnie start. Na drugim okrążeniu najpierw Brzozowski, a chwilę później Kossakowski minęli Kułakowa. Rosjanin zdołał szybko odzyskać trzecie miejsce, pokonując juniora z Gdańska, który musiał jechać za kontuzjowanego Fajfera. Czas wyścigu: 67,40.

Kossakowski za Fajfera jako rezerwa zwykła.

Bieg 10
27
5 : 1
15
Andriej Kudriaszow Rezerwa taktyczna za Marcin Jędrzejewski
1

Kudriaszow za Jędrzejewskiego jako rezerwa taktyczna.

Gdańszczanie wygrali podwójnie start, ale od początku atakował ich Kudriaszow. DAmian Stalkowski jadąc na ostatnim miejscu upadł na drugim okrążeniu, jednak wstał i dojechał do mety. Czas wyścigu: 66,37. Równanie toru.

Bieg 9
22
5 : 1
14

Kolejny znakomity start Brzozowskiego, do którego szybko dołączył Gafurow. Polskiego seniora Renault Zdunek Wybrzeża atakował Kułakow. Brzozowski utrzymał drugie miejsce. Czas wyścigu: 66,88.

1

Wawrzyniak jako rezerwa zwykła za Fajfera, Ajtner-Gollob za Adamczaka.

Kossakowski wygrał start i mimo ataków Kudriaszowa dojechał do mety na pierwszym miejscu. Wawrzyniak starał się atakować Ajtnera-Golloba. Ten w końcu mu odjechał. Czas wyścigu: 67,12.
-> Kolejne przeszkody dla ligowego żużla w Warszawie

Bieg 6
14
2 : 4
10
2

Kossakowski wygrał start, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu minął go Curyło. Gdański junior jechał w kontakcie z dwoma bydgoszczanami. Wawrzyniak nie liczył się w stawce. Czas wyścigu: 65,50.

Bieg 5
12
3 : 3
6

Kudriaszow po walce z Zetterstroemem wyszedł na pierwsze miejsce. Popędził za nim Sundstroem, ale Rosjanin nie popełnił błędu i wyścig zakończył się remisem. Czas wyścigu: 66,68.

Damian Adamczak upadł na pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie.

Oskar Fajfer jest niezdolny do dalszej jazdy!

Bieg 3
9
4 : 2
3

Polonia wygrała podwójnie start. Na drugim łuku Magnus Zetterstroem wjechał ostro pod Kułakowa i ten spadł na ostatnie miejsce. Zorro na przedostatniej prostej minął Curyłę. Czas wyścigu: 66,59.
-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 1
5
5 : 1
1

Bydgoszczanie byli lepsi na starcie, ale już na pierwszym łuku Gafurow wyszedł na pierwsze miejsce. Szybko jadącego na drugim miejscu Adamczaka minął też Brzozowski. Czas wyścigu: 66,50.

17:09 - Koniec prezentacji. Wkrótce start do I biegu. Na trybunach około 3 tysiące osób. Zawodnicy pojadą według II zestawu startowego. W pierwszym meczu Polonia wygrała 46:44.

17:03 - Zawodnicy wyjechali na prezentację.

16:57 - Trwają ostatnie prace torowe. Na trybunach na razie niewiele osób.

16:53 - Koniec próby toru.

16:48 - Na próbę toru wyjechali też gdańszczanie - Linus Sundstroem oraz Dawid Wawrzyniak.

16:45 - Początek próby toru. Na tor wyjechali Kudriaszow i Ajtner-Gollob.

15:30 - Składy potwierdzone. W Gdańsku pogoda bardziej plażowa, niż żużlowa. 26 stopni Celsjusza i niemal bezchmurne niebo.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

W powtórce pewna wygrana Ajtnera-Golloba. Czas wyścigu: 67,10.

Oskar Ajtner-Gollob wygrał start i bronił się przed atakami Kossakowskiego. Na wejściu w drugie okrążenie Stalkowski ostro wszedł pod Wawrzyniaka. Na drugim wirażu trzeciego okrążenia Stalkowski upadł na tor i został wykluczony z powtórki. Stalkowski wstał o własnych siłach.

Bieg 4
Oskar Ajtner-Gollob Rezerwa taktyczna za Damian Stalkowski
w

Polonia wygrała start 4:2. Fajfer minął Jędrzejewskiego na drugim okrążeniu i popędził za Ajtnerem-Gollobem. Na ostatnim łuku Fajfer i Ajtner-Gollob sczepili się i z pełnym impetem uderzyli w bandę. Makabryczny wypadek! Dwie karetki na torze. Ajtner-Gollob wykluczony. Sędzia zaliczył wynik biegu. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach.

Trwa równanie toru i naprawa bandy.

Ajtner-Gollob jako rezerwa taktyczna za Stalkowskiego.

Bieg 7

Brzozowski po walce na pierwszym łuku wyszedł na pierwsze miejsce. Szybko dołączył do niego Gafurow. Ajtner-Gollob jechał spacerowym tempem i nie dojechał do mety, zjeżdżając do parku maszyn przed ostatnim łukiem. Czas wyścigu: 66,66. Równanie toru.

Bieg 12

Wawrzyniak wygrał start, ale szybko minął go Kudriaszow. Ajtner-Gollob nie nawiązał walki z rywalami i na ostatnim łuku zawinął do parku maszyn, pozbawiając Wawrzyniaka bonusa. Czas wyścigu: 66,66. Gdańszczanie zapewnili sobie zwycięstwo oraz bonus za dwumecz.
-> Z drugiej strony ekranu (39): Hampel bramkarzem, a Pawlicki snajperem