Jeanmonnot wygrała na koniec sezonu. Puchar Świata dla Vittozzi

Francuzka Lou Jeanmonnot wygrała kończący sezon biathlonowy bieg masowy w Canmore. Po Kryształową Kulę za wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata sięgnęła Włoszka Lisa Vittozzi.

Łukasz Witczyk
Lisa Vittozzi Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Lisa Vittozzi
Dla reprezentantki Włoch to jeden z największych sukcesów w karierze. Zawdzięcza go udanej końcówce sezonu. Wszak w Canmore Lisa Vittozzi odniosła dwa zwycięstwa. W biegu masowym była dopiero 21., ale i tak miała już zagwarantowany triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie.

Bieg masowy zakończył się wygraną Francuzki Lou Jeanmonnot, która w "generalce" zajęła drugie miejsce. To dla niej najlepszy sezon w karierze. Na mecie miała ona blisko 12 sekund przewagi nad Niemką Janiną Hettich-Walz, a trzecia była inna Francuzka Gilonne Guingonnat, której strata wyniosła niecałe 16 sekund.

W biegu masowym nie startowały reprezentantki Polski. Mają one za sobą i tak udany sezon. Najwyżej z Biało-Czerwonych sklasyfikowana została Anna Mąka, która w całym sezonie zdobyła 95 punktów i dało jej to 45. miejsce.

50. lokatę w klasyfikacji generalnej zajęła Natalia Sidorowicz (71 punktów), a 56. była Joanna Jakieła (63 "oczka"). Polki w Pucharze Narodów były dziesiątą siłą PŚ i dzięki temu w przyszłym sezonie będzie mogło rywalizować w zawodach tego cyklu pięć naszych reprezentantek.