Marcin Gortat załamany grą Polaków

Reprezentacja Polski nie zagra w mistrzostwach świata. Mało tego, Biało-Czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej, co jest wynikiem znacznie poniżej oczekiwań. Załamany grą Polaków jest Marcin Gortat.

Łukasz Witczyk
Marcin Gortat WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Marcin Gortat
W niedzielnym meczu Polska przegrała z Niemcami 83:93. Długo było dobrze, a w połowie czwartej kwarty nawet bardzo, ale finisz należał do rywali. Kiedy wydawało się, że Polacy wygrają spotkanie i przedłużą szansę na walkę o awans do mistrzostw świata, Niemcy popisali się niesamowitym finiszem.

Porażka oznacza, że reprezentacja Polski sklasyfikowana została na czwartym - ostatnim - miejscu w eliminacyjnej grupie. Biało-Czerwonych oprócz Niemców wyprzedzili również Izraelczycy oraz Estończycy. Zwłaszcza słaba gra z tą ostatnią ekipą była ogromnym rozczarowaniem.

Załamany grą Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata jest Marcin Gortat. Były koszykarz Orlando Magic czy Washington Wizards zabrał głos w mediach społecznościowych. Trudno w jego słowach znaleźć jakikolwiek powód do optymizmu.

"Wczorajszy (niedzielny - dop. red.) wynik i pozycja w grupie pokazuje gdzie niestety jest Polska koszykówka. Smutne i przykre" - napisał Gortat na Twitterze. "Ja akurat się z tego naprawdę nie cieszę. Nie jesteśmy w stanie pokonać Estonii" - dodał.

Przypomnijmy, że Polacy chcąc zachować szansę na wyjazd na mistrzostwa świata musieli wygrać na zakończenie pierwszej fazy eliminacji w Niemczech. Jeszcze w czwartej kwarcie Biało-Czerwoni prowadzili 75:68, ale niestety finisz należał do rywali.

Z tym Milicić nie mógł się pogodzić. "Na boisku działy się rzeczy kuriozalne"