• MŚ 2022

Popisowy występ. James Florence włączył tryb MVP

Tym razem koszykarze Suzuki Arki Gdynia nie puścili już okazji na sprawienie niespodzianki. W Toruniu ograli Twarde Pierniki 98:79. Jak za najlepszych lat zagrał James Florence.

Krzysztof Kaczmarczyk
James Florence WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: James Florence
Twarde Pierniki z drugą domową porażką na starcie sezonu w Energa Basket Lidze. Tym razem torunianie "nie wyszli" na drugą połowę i wynik im odjechał.

Jeszcze na starcie drugiej połowy było 44:44 po punktach Joey'a Brunka. Potem jednak nastały dla gospodarzy minuty grozy.

Goście zaliczyli szalone minuty, a po czterech kolejnych "trójkach" objęli prowadzenie 68:46 co oznaczało, że pięć minut gry wygrali 24:2! To był kluczowy fragment spotkania.

Gospodarze nie mieli argumentów, żeby wrócić do walki o sukces. Znów aktywny był Kacper Gordon, ale to nie on powinien ciągnąć Twarde Pierniki. Wstrzelić nie mógł się natomiast Marcus Burk, który miał 2/14 z gry.

Wśród triumfatorów klasą samą dla siebie był James Florence, który zrehabilitował się po fatalnym występie na inaugurację w Słupsku. W Toruniu przypominał tego MVP, który prowadził Enea Zastal BC do mistrzostwa Polski w finałowej serii właśnie z Twardymi Piernikami w sezonie w 2016/2017.

Amerykański rozgrywający zaliczył 26 punktów i dziewięć asyst, a wszystko to w zaledwie 24 minuty spędzone na parkiecie. Wykorzystał 6 z 11 prób z dystansu oraz popełnił zaledwie jedną stratę.

W końcu swoją siłę pod koszem pokazał też Adrian Bogucki. Był dobrze "dokarmiany" w pomalowanym, a tam potrafił sobie radzić z rywalami. Wykończył skutecznie 8 z 10 swoich akcji i w 18 minut uzbierał 19 "oczek".

Ciekawostka ze statystyk? Gracze Arki zdobyli 20 punktów z szybkiego ataku, podczas gdy torunianie mieli takich cztery. Krzysztof Szubarga, trener debiutant, może być dumny.

Twarde Pierniki Toruń - Suzuki Arka Gdynia 79:98 (23:20, 19:24, 15:32, 22:22)

Twarde Pierniki: Kacper Gordon 14, Stefan Kenić 14, Wojciech Tomaszewski 11, Bartosz Diduszko 10, Joey Brunk 9 (10 zb), Aaron Cel 8, Jordan Burns 8, Marcus Burk 5, Szymon Janczak 0.

Arka: James Florence 26, Adrian Bogucki 19, Novak Musić 15, Dominik Wilczek 15, Trey Wade 8 (14 zb), Jordan Harris 6, Adam Hrycaniuk 4, Bartłomiej Wołoszyn 3, Michał Samsonowicz 2, Wiktor Sewioł 0, Kacper Marchewka 0.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Suzuki Arka Gdynia to drużyna na play-off EBL?