Kontuzjowany Sochan opuścił mecz, fatalna czwarta kwarta Spurs

San Antonio Spurs nie mogą się przełamać. Doznali właśnie dziewiątej z rzędu, a już szesnastej w sezonie, porażki. Przegrali z Oklahoma City Thunder.

Patryk Pankowiak
koszykarze San Antonio Spurs Getty Images / Ronald Cortes / Na zdjęciu: koszykarze San Antonio Spurs
W tym spotkaniu udziału nie wziął Jeremy Sochan. Polak ostatnio w starciu przeciwko Los Angeles Lakers nabawił się urazu mięśnia czworogłowego uda.

Jak przekazał dziennikarz Tom Osborn z San Antonio Express-News, kontuzja Sochana nie jest poważna, ale czeka go najprawdopodobniej minimum tydzień przerwy.

Tymczasem San Antonio Spurs w środę doznali dziewiątej z rzędu, a już szesnastej porażki w sezonie. Jeszcze przed rozpoczęciem czwartej kwarty Teksańczycy prowadzili z Oklahoma City Thunder 96:88, ale ostatnie 12 minut okazało się w ich wykonaniu fatalne.

Gospodarze, osłabieni brakiem lidera, Shai Gilgeous-Alexandra, wygrali ten fragment 31:15, a cały mecz 119:111. Thunder do dziewiątego sukcesu poprowadził debiutujący w NBA Jalen Wlliams.

21-latek wybrany z dwunastym numerem w drafcie 2022 rzucił w środę rekordowe w karierze 27 punktów. Trafił 11 na 15 oddanych rzutów z pola. - Spisał się naprawdę bardzo dobrze. Robi ciągłe postępy - komplementował go trener Mark Daigneault.

Spurs uzyskali tylko 27-proc. skuteczności w rzutach za trzy (10/37). Devin Vassell wywalczył 25 "oczek", a Keldon Johnson miał 19 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst, ale to nie wystarczyło.

Oprócz Sochana, pauzował też kontuzjowany Austriak i podstawowy środkowy, Jakob Poeltl. Dodatkowo w trakcie meczu urazu nabawił się Doug McDermott. Spurs w swoim następnym meczu zmierzą się z New Orleans Pelicans.