Niesamowity występ na polskich parkietach! Rywalki mogły tylko łapać się za głowy

Im większa stawka meczu, tym ona wznosi swoją grę na niesamowite poziomy. Erica Wheeler ponownie rzuciła na kolana koszykarską Polskę. W pierwszym meczu ćwierćfinałów Energa Basket Ligi Kobiet dała niezłe show.

Krzysztof Kaczmarczyk
Erica Wheeler WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Erica Wheeler
W Energa Basket Lidze Kobiet rozpoczęły się półfinały i zrobiło się... gorąco. Emocji w pierwszych starciach nie brakowało. Doszło nawet do dużej niespodzianki.

Erica Wheeler dopilnowała, żeby nie było jej w Polkowicach. Pomimo, że koszykarki Zagłębia Sosnowiec robiły dużo, żeby ograć mistrzynie Polski, to nic z tego nie wyszło.

Liderka "Pomarańczowych" rozegrała genialne zawody. W samej pierwszej kwarcie zdobyła... 22 punkty! To był jej wieczór. Wiedziała, że drużyna potrzebuje jej najlepszej wersji.

Efekt? Linijka na poziomie 40 punktów (m.in. 9/14 zza łuku!), osiem asyst i sześć zbiórek. Więcej o jej występie nie trzeba chyba niczego dodawać.

Zagłębie jeszcze w trzeciej kwarcie prowadziło przez chwilę pięcioma "oczkami", ale potem właśnie m.in. Wheeler czy "trójki" powracającej do gry Sasy Cado pozwoliły polkowiczankom szybko wrócić na powierzchnię i dowieźć ważny triumf do końcowej syreny.

Dla BC Polkowice był to 13. z rzędy wygrany mecz w fazie play-off. Kluczowa różnica w sobotnim meczu? 18 trafionych rzutów zza łuku przy zaledwie czterech takich rywalek...

Szok w Gorzowie Wielkopolskim! Co bowiem nie udało się Zagłębiu, udało się AZS-owi UMCS Lublin. Koszykarki drużyny PolskaStrefaInwestycji Enea już na starcie serii postawiły się w trudnej sytuacji przegrywając we własnej twierdzy 86:92.

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałowych w EBLK:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski (1) - Polski Cukier AZS UMCS Lublin (4) 86:92 (30:25, 9:25, 30:19, 17:23)
(Horvat 27, Smith 22, Allen 21, Keller 12 - Stanacev 24, Taylor 20, Mack 20, Zięmborska 12, Zec 11)

stan rywalizacji: 1:0 dla Polski Cukier AZS UMCS Lublin

BC Polkowice (2) - MB Zagłębie Sosnowiec (6) 88:82 (33:25, 20:17, 14:21, 21:19)
(Wheeler 40, Cado 11, Spanou 11 - Zempare 22, January 19, Urbaniak-Dornstauder 17)

stan rywalizacji: 1:0 dla BC Polkowice