Dobry występ koszykarzy. Polacy postraszyli Turcję

Polscy koszykarze bardzo dobrze wypadli we wtorek w meczu towarzyskim w Stambule. Biało-Czerwoni walczyli o zwycięstwo z faworyzowaną Turcją do ostatnich sekund.

Patryk Pankowiak
Michał Sokołowski Materiały prasowe / Wojciech Figurski / Michał Sokołowski
Jeszcze do przerwy był remis, a w trzeciej kwarcie Polacy prowadzili nawet 52:43. Drużyna Igora Milicicia rzuciła rywalom spore wyzwanie.

Biało-Czerwoni na minutę i 11 sekund przed końcem remisowali w Stambule z Turcją 79:79. Byli o włos od sprawienia sensacji.

Finisz należał jednak do ekipy Ergina Atamana, trenera pracującego na co dzień w Eurolidze, jeszcze do niedawna prowadzącego turecki Anadolu Efes, a aktualnie szkoleniowca Panathinaikosa Ateny.

Gospodarze, prowadzeni przez zawodnika NBA, Alperena Senguna, zwyciężyli w sparingu 87:84. To właśnie zawodnik Houston Rockets w końcówce dał Turcji triumf.

Polacy zaprezentowali się jednak z bardzo dobrej strony. Był to dla nich następny etap w trakcie przygotowań do turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbywać się będzie od 13 do 20 sierpnia w Arenie Gliwice.

Biało-Czerwonych czeka jeszcze mecz rewanżowy z ekipą Turcji.