Anwil bierze rewanż i przedłuża szanse w Pucharze Europy

Anwil Włocławek zrewanżował się w środę drużynie Caledonia Gladiators za porażkę w ich pierwszym bezpośrednim starciu (63:66). Polska drużyna nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń, wygrywając aż 93:72.

Patryk Pankowiak
Kalif Young WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Kalif Young
Anwil ostatnio do ostatnich sekund walczył w Pucharze Europy FIBA z Surne Bilbao Basket. Ostatecznie nie udało się wygrać w Hiszpanii. Ale teraz na własnym parkiecie był poza zasięgiem szkockiej ekipy Caledonia Gladiators.

Drużyna Przemysława Frasunkiewicza wzięła dobitny rewanż za porażkę w ich pierwszym bezpośrednim starciu (63:66), tym razem dominując od pierwszych minut spotkania. Już po pierwszej kwarcie było 21:14. Gospodarze systematycznie powiększali dzielący dystans.

Ten przez długi czas oscylował w granicach dziesięciu-piętnastu punktów różnicy. Anwil zwyciężył ostatecznie 93:72, odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie rozgrywek FIBA Europe Cup i przedłużył swoje szanse na wyjście z grupy. Choć żeby tak się stało, musi też liczyć na korzystne dla siebie wyniki w innych spotkaniach.

Świetnie w środowym meczu spisał się Jakub Garbacz, który rzucił 23 punkty, trafiając 9 na 13 oddanych rzutów z gry, w tym 4 na 8 za trzy. Victor Sanders dodał 15 oczek i sześć asyst, a Luke Petrasek miał 12 punktów.

Goście w całym spotkaniu trafili tylko 4 na 17 oddanych prób zza łuku. Zebrali ponadto zaledwie 29 piłek. Fahro Alihodzic próbował ratować sytuację, ale jego 16 oczek i dziewięć zbiórek na niewiele się zdało.

Anwil w poprzednim sezonie wygrał Puchar Europy FIBA. Teraz broni tytułu.