Paryż 2024. Zdobyli 122 punkty! Amerykanie nie mieli litości

PAP/EPA / Caroline Brehman / Efektowny wsad Jaysona Tatuma

Gwiazdy NBA zabawiły się w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Amerykanie rozbili Brazylijczyków różnicą aż 35 punktów, pewnie awansując do strefy medalowej. To była zabawa.

Główny faworyt do olimpijskiego złota poszedł mocno. To był prawdziwy pokaz siły - 122 punkty w 40 minut? Tego jeszcze nie zrobił nikt w Paryżu. 15 trójek, 31 asyst i każdy zawodnik ze zdobyczą punktową.

Zmobilizowani, pewni siebie i zabójczo skuteczni - tak wyglądali Amerykanie w ćwierćfinałowym starciu z Brazylijczykami. Od samego początku ustawili sobie pojedynek. W drugiej kwarcie prowadzili już nawet 40:21.

Co prawda rywale zaliczyli zryw 13:2, ale ich zapędy zostały szybko ostudzone. Maszyna pod nazwą USA wróciła na swoje właściwe obroty i było po wszystkim. Amerykanie grali na nieosiągalnym dla rywala poziomie.

18 punktów i pięć celnych trójek miał Devin Booker, 17 oczek z ławki dołożył Anthony Edwards, a LeBron James w 16 minut na parkiecie skompletował 12 punktów i dziewięć asyst. Mecz zakończył jednak przedwcześnie po tym, jak został uderzony łokciem w twarz.

Wtorkowy pojedynek był szczególny dla doświadczonego rozgrywającego reprezentacji Brazylii. Marcelinho Huertas żegnał się bowiem z kadrą. Emocji nie było końca. Tak w momencie, w którym opuszczał boisko, jak i po końcowym gwizdku.

Półfinałowym rywalem Amerykanów w Paryżu będzie reprezentacja Serbii, która w swoim ćwierćfinale pokonała po dogrywce Australijczyków 95:90. Więcej o tym meczu tutaj -->> Kapitalny spektakl! Dogrywka wyłoniła półfinalistę.

Brazylia - USA 87:122 (21:33, 15:30, 35:31, 16:28)
(Bruno Caboclo 30, Georginho De Paula 15 - Devin Booker 18, Anthony Edwards 17, Joel Embiid 14, Anthony Davis 13, LeBron James 12, Kevin Durant 11)