Stargard w euforii. Spójnia wydarła Stali zwycięstwo

Materiały prasowe / PGE Spójnia Stargard / T. Burakowski / Wesley Gordon

Kapitalna czwarta kwarta w wykonaniu PGE Spójni Stargard i zwycięstwo 79:73 nad Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski. Ofensywę gospodarzy w kluczowych momentach poprowadził Luther Muhammad.

Paxson Wojcik 44 sekundy przed końcem meczu przy wyniku 71:74 mógł uratować Stalówkę i doprowadzić do wyrównania. Piłka po jego rzucie za trzy zatańczyła jednak na obręczy i ostatecznie wypadła z kosza.

Spójnia, prowadzona przez Luthera Muhammada, zwycięstwa już nie oddała. Ta'lon Cooper chwilę po pudle zawodnika żółto-niebieskich dał jej prowadzenie 76:71, a ostateczny wynik to 79:73.

Gospodarzom nie szło przez ponad połowę meczu. Odmienili losy spotkania w czwartej kwarcie, wygrywając ostatnie 10 minut w stosunku aż 25 do 13.

Wspomniany Muhammad zdobył 20 punktów. Od stanu 71:70 dla Stali, Amerykanin przeprowadził dwie skuteczne akcje, dając swojej drużynie przewagę. Aleksandar Langović dorzucił 17 oczek.

Stalówka fatalnie rzucała. Goście trafili tylko 25 na 72 oddane rzuty z pola, w tym 7 na 35 za trzy. Pudłowali przede wszystkim Mart Rosenthal (10 punktów, 4/15 z gry, 0/6 za trzy), Tyquan Rolon (2 punkty, 1/8 z gry) czy Wojcik (20 punktów, 6/16 z gry). Ten ostatni jednak, jako jedyny obok Jana Wójcika w zespole Stali, legitymował się dodatnim wskaźnikiem plus/minus (+2).

Damian Kulig i David Brembly przechodzą jeszcze rehabilitacje i są wyłączeni z gry. Teraz na listę kontuzjowanych doszedł Maximilian Egner. Nie wiadomo jednak na razie jak poważne będą jego problemy zdrowotne. Polski zawodnik w niedzielę spędził na parkiecie tylko 10 minut. Ucierpiał w walce pod koszem.

Stalówka po trzech meczach legitymuje się bilansem 1-2. Spójnia ma dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Wynik:

PGE Spójnia Stargard - Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski 79:73 (19:23, 19:16, 16:21, 25:13)

PGE Spójnia: Luther Muhammad 20, Aleksandar Langović 17, Jayden Martinez 15, Sebastian Kowalczyk 9, Dawid Słupiński 4, Wesley Gordon 4, Ta'lon Cooper 4, Paweł Kikowski 4, Damian Krużyński 2, Yehonatan Yam 0.

Tasomix Rosiek Stal: Paxson Wojcik 20, Siim-Sander Vene 14, Tim Lambrecht 12, Mart Rosenthal 10, Jan Wójcik 9, Mateusz Zębski 3, Max Egner 3, Tyquan Rolon 2.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty