Paweł Leończyk: Trzecia kwarta zadecydowała o porażce

Druga połowa, a zwłaszcza dziesięć minut tuż po zmianie stron okazało się, zdaniem Pawła Leończyka, kluczowe w kontekście porażki 61:74 Anwilu Włocławek z Rosą Radom w niedzielnym hicie Polskiej Ligi Koszykówki.

Piotr Dobrowolski
PAP / Tytus Żmijewski
Pomimo dobrej postawy Pawła Leończyka, Anwil Włocławek musiał obejść się smakiem w meczu trzynastej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Uległ na wyjeździe Rosie Radom 61:74, nie rewanżując się tym samym za przegraną rywalizację półfinałową z poprzedniego sezonu.

- Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, na początku wszystko pomyślnie się układało - silny skrzydłowy odniósł się do wygranej 19:16 pierwszej odsłony. - W drugiej kwarcie Rosa trafiała na bardzo dobrej skuteczności "za trzy". Mecz był wyrównany, ale schodziliśmy do szatni z wynikiem minus pięć i trzecia kwarta zadecydowała o końcowym rezultacie tego spotkania - podkreślił.

Padła ona łupem wicemistrzów Polski (20:11). - Rosa trafiała dużo rzutów z trudnych pozycji w trzeciej kwarcie i nam "odskoczyła". Mieliśmy plan na ten mecz i staraliśmy się grać według niego, ale popełnialiśmy sporo błędów. Przegraliśmy tę część wyraźnie, później staraliśmy się jeszcze odrobić straty, zmniejszyliśmy dystans do ośmiu czy siedmiu punktów, graliśmy dobrze w obronie, ale nie trafiliśmy dwóch czy trzech rzutów z czystych pozycji i to nie pozwoliło nam wrócić do gry - wyliczał 30-latek.

Pomimo ambitnej postawy w końcowych dziesięciu minutach, Anwil nie potrafił zniwelować dystansu do gospodarzy. - Rosa utrzymywała przewagę w czwartej kwarcie, nie mogliśmy jej zmniejszyć, żebyśmy wiedzieli, że to jest kwestia dwóch posiadań i jesteśmy dalej w grze. W końcówce rywale bardzo dobrze egzekwowali rzuty wolne i niestety przegraliśmy ten mecz - zakończył Leończyk.

Przez prawie 32 minuty spędzone na parkiecie zdobył 12 punktów, będąc drugim, po Josipie Sobinie, najlepszym strzelcem Rottweilerów. Zanotował skuteczność 5/9 "za dwa" i miał sześć zbiórek, asystę oraz blok.

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Pawła Leończyka?