Euroliga: niesamowity rollercoaster w Stambule

Krzysztof Kaczmarczyk

Niesamowitą huśtawkę nastrojów zaserwowali swoim fanom gracze Fenerbahce. Turecki team po pierwszej połowie prowadził różnicą sześciu oczek, jednak trzecią kwartę przegrał aż... 7:22.

W decydujących minutach Olympiakos miał nawet 11 punktów przewagi, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął zdecydowany MVP spotkania Bogdan Bogdanović. Serb w całym meczu zaliczył 27 oczek (z czego 10 w ostatniej ćwiartce), a wicemistrzowie Euroligi zdołali wrócić do meczu i rozstrzygnąć go na swoją korzyść!

Zgodnie z planem wygrało CSKA Moskwa. Broniący tytułu zawodnicy ze stolicy Rosji tradycyjnie pokazali kawał dobrej, ofensywnej koszykówki, wśród której prym wiódł doskonały Nando De Colo.

Francuz zaliczył 29 punktów wykorzystując 9 z 15 rzutów z gry i wszystkie dziewięć rzutów wolnych. To jego dyspozycja pozwoliła CSKA od początku spotkania wypracować kilka punktów przewagi.

Maccabi walczyło dzielnie. W drugiej kwarcie zaaplikowało rywalom aż 34 punkty, ale i to nie wystarczyło. Dodatkowo w starciu tym musiało sobie radzić bez Andrewa Goudelocka.

Ważny triumf w Mediolanie odniosła FC Barcelona Lassa. Duma Katalonii gdzieś tam nadal ma nadzieję na udział w fazie play-off, ale żeby tak się stało, nie może pozwolić sobie już na pomyłkę.

Zwycięstwo na włoskiej ziemi Barca zapewniła sobie trzecią kwartą, którą wygrała 24:10. W ostatniej części kontrolowała wynik do samego końca.

Wyniki czwartkowych meczów 23. kolejki Euroligi:

CSKA Moskwa - Maccabi Tel Awiw 93:81
(De Colo 29, Hines 14, Teodosic 11, Kurbanov 10 - Landesberg 19, Rudd 14, Iverson 12, Smith 11, Segev 10)

Fenerbahce Stambuł - Olympiakos Pireus 67:64
(Bogdanović 27, Datome 17 - Green 17, Papanikolaou 13, Printezis 10)

Crvena Zvezda Belgrad - Galatasaray Stambuł 77:58
(Lazic 17, Kuzmic 16, Simonovic 12, Jenkins 11, Thompson 10 - Micov 11)

EA7 Emporio Armani Mediolan - FC Barcelona Lassa 78:83 (Abass 14, Cinciarini 11, Macvan 10, Kalnietis 10 - Tomić 19, Koponen 16, Vezenkov 13, Rice 10)