Superpuchar Hiszpanii: nieudana pogoń Unicaji Malaga, Adam Waczyński nie pomógł

Unicaja Malaga przegrała z Valencią BC w półfinałowym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii (78:83). Niespełna 10 minut na parkiecie spędził Adam Waczyński.
Piotr Szarwark
PAP/EPA / Soeren Stache / Na zdjęciu: Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga

Unicaja Malaga od porażki rozpoczęła sezon 2017/18. W starciu, którego stawką był awans do finału Superpucharu Hiszpanii, drużyna Adama Waczyńskiego uległa Valencii Basket - 78:83. Trzeba jednak przyznać, że aktualni mistrzowie Hiszpanii zwyciężyli w pełni zasłużenie.

Valencia prowadziła bowiem już nawet różnicą 16 punktów (52:36), ale Unicaja w trzeciej kwarcie odrobiła niemal wszystkie straty. W decydującej odsłonie mistrzowie zastopowali jednak rozpędzającego się przeciwnika i kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie. Antoine Diot wykorzystując dwa rzuty osobiste ustalił wynik rywalizacji.

Liderem triumfatorów był Erick Green - zdobywca 18 punktów i trzech asyst. - Bardzo dobrze dzieliliśmy się piłką, cały zespół angażował się w defensywie, dzięki czemu było nam dużo łatwiej. Nie ma znaczenia, z kim przyjdzie nam zagrać w wielkim finale - przyznał.

Wśród przegranych 23 punkty zdobył Nemanja Nedović. Adam Waczyński rozpoczął mecz jako rezerwowy i w sumie na parkiecie przebywał przez niespełna 10 minut. W tym czasie Polak zdobył dwa punkty (1-2 za dwa, 0-2 zza łuku).

Valencia Basket w finale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Gran Canaria - Real Madryt.

Valencia Basket - Unicaja Malaga 83:78 (31:18, 19:18, 16:27, 17:15)

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Valencia BC zdobędzie Superpuchar Hiszpanii?