BLK: Artego zrobiło swoje i święta spędzi tuż za liderującą Wisłą CanPack

Bez niespodzianek na zakończenie 13. kolejki Basket Ligi Kobiet. Artego Bydgoszcz pewnie ograło PGE MKK Siedlce, z kolei będące na fali zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały we własnej hali Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki Artego Bydgoszcz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: koszykarki Artego Bydgoszcz
Artego miało ułatwione zadanie, bowiem siedlczanki po raz kolejny musiały sobie radzić bez swojej najlepszej koszykarki, jaką bez wątpienia jest Oksana Mollova.

Pomimo tego PGE MKK długo trzymało się faworyzowanych gospodyń. Te jednak niespecjalnie forsowały tempo gry, ale i tak miały cały czas wynik pod kontrolą, wygrywając ostatecznie różnicą 20 oczek.

21 punktów zdobyła Jennifer O'Neill, 14 i 9 asyst dołożyła Julie McBride. Artego zatem zatriumfowało po dwóch kolejnych porażkach w własnej hali i święta spędzi na 2. miejscu w tabeli BLK. Przed przerwą czeka je jeszcze rewanżowy mecz w EuroCupie z węgierskim DVTK Miskolc.

W Lublinie Pszczółka wygrała pomimo fatalnej pierwszej kwarty i braku w składzie swojej największej podkoszowej siły, czyli Uju Ugoki.

Ostrovia szansę na niespodziankę zaprzepaściła w trzeciej kwarcie, którą przegrała 5:24. Ten fragment definitywnie pogrzebał marzenia ostrowianek o czwartej wygranej w sezonie.

Akademiczki wygrały ostatecznie 66:55, a triumf zawdzięczają trio Dajana Butulija - Feyonda Fitzgerald - Kateryna Dorogobuzova. Te trzy koszykarki zapisały na swoim koncie łącznie 56 oczek!

Artego Bydgoszcz - PGE MKK Siedlce 84:64 (21:11, 19:22, 30:20, 16:11)

Artego: O'Neill 21, McBride 14, Międzik 11, Żurowska-Cegielska 10, Stallworth 9, Szott-Hejmej 6, Stanković 4, Kuczyńska 4, Bujniak 3, Poboży 2, Adamowicz 2, Niedziółka 0.

PGE MKK: Parysek-Bochniak 14, Stępień 14, Alikina 14, Trzeciak 10, Lapszynski 6, Gajw 3, Kondus 2, Żukowska 1, Mołłov 0.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Ostrovia Ostrów Wlkp. 66:55 (10:20, 18:15, 24:5, 14:15)

AZS UMCS: Butulija 22, Fitzgerald 17, Dorogobuzowa 17, Witkowska 5, Cebulska 5, Dobrowolska 0, Mistygacz 0, Poleszak 0.

Ostrovia: Mfoula 13, Jasnowska 11, Lewis 10, Motyl 8, Jones 7, Naczk 6, Puss 0, Nowicka 0, Joks 0.