NBA: dobry mecz Marcina Gortata, Los Angeles Clippers lepsi w derbach

Los Angeles Clippers w przedsezonowym spotkaniu pokonali Los Angeles Lakers (103:87), a do tego zwycięstwa przyczynił się Marcin Gortat. Polak otarł się o double-double.

Rafał Malinowski
Marcin Gortat Newspix / Artur Marcinkowski / Na zdjęciu: Marcin Gortat
Trzeci mecz przedsezonowy Los Angeles Clippers i trzecie zwycięstwo tej drużyny. W nocy Clippers w derbowym pojedynku pokonali Los Angeles Lakers, jednak trudno z tego spotkania wyciągnąć daleko idące wnioski. Trenerzy obu drużyn zastosowali bowiem bardzo szeroką rotację, a wśród "Jeziorowców" zabrakło LeBrona Jamesa, który postawił na odpoczynek.

Clippers zbudowali znaczącą przewagę głównie na przestrzeni trzeciej i czwartej kwarty, a to m.in. dzięki bardzo dobrym minutom Lou Williamsa, który w drugiej połowie kilka razy trafił za trzy. Lakers natomiast, ze względu na charakter spotkania, nie zamierzali rzucać wszystkich sił, by gonić wynik i ostatecznie ulegli 87:103.

19 punktów dla zwycięzców zdobył wspomniany Williams. 18 "oczek" dołożył Tobias Harris, który nie potrafił jednak złapać odpowiedniego rytmu przy rzutach zza łuku (1/6). Kiepska dyspozycja rzutowa dopadła też Avery'ego Bradleya, który w całym meczu zdobył dwa punkty (1/6 z gry). Dobre spotkanie zaliczył natomiast Marcin Gortat. Środkowy spędził na parkiecie 22 minuty i w tym czasie zapisał 10 punktów (5/7 z gry) oraz 9 zbiórek.

Wśród przegranych najlepiej spisał się Kyle Kuzma - autor 15 punktów i czterech zbiórek. Po 10 "oczek" do dorobku zespołu dołożyli Brandon Ingram oraz Kentavious Caldwell-Pope.

W nocy z soboty na niedzielę rozegrano jeszcze dwa spotkania. Cleveland Cavaliers przed własną publicznością pokonali Boston Celtics (113:102). Już pod koniec pierwszej kwarty z parkietu wyrzucony został Marcus Smart, który po jednej z akcji wdał się w przepychankę z J.R. Smithem. W trzecim meczu natomiast Memphis Grizzlies po dogrywce pokonali Indianę Pacers (109:104).

Wyniki:

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 113:102
(Zizić 20, Sexton 13, Clarkson 12 - Rozier 17, Morris 17, Horford 10)

Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 109:104 (po dogrywce)
(Jackson 18, Selden 16, Temple 11 - Holiday 20, Sabonis 17, Evans 12)

Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 87:103
(Kuzma 15, Ingram 10, Caldwell-Pope 10 - Williams 19, Harris 18, Harrell 12)

Czy Marcin Gortat będzie zdobywał średnio przynajmniej 10 punktów na mecz w sezonie 2018/19?