EuroCup: pewny triumf Artego, InvestInTheWest Enea będzie musiało odrabiać straty

Koszykarki Artego Bydgoszcz zrobiły duży krok w kierunku awansu do kolejnej fazy EuroCupu wygrywając pierwszy mecz 1/16 z KSC Szekszard 77:60. InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski z kolei będzie musiał odrobić osiem "oczek" straty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Julie McBride WP SportoweFakty / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Julie McBride
W bydgoskiej Artego Arenie KSC Szekszard trzymał się w grze niemal przez trzy kwarty w starciu z aktualnymi wicemistrzyniami Polski.

Decydująca kwarta była jednak kapitalna w wykonaniu Artego Bydgoszcz. Podopieczne Tomasza Herkta wygrały tę część 27:14, dzięki czemu w rewanżu będą miały 17 punktów zaliczki.

Julie McBride była bezsprzecznie królową parkietu. Doświadczona rozgrywająca zapisała w swoich statystykach 25 punktów (9/13 z gry), 6 zbiórek i 6 asyst. 19 "oczek" dołożyła Ziomara Morrison. Artego przed rewanżem będzie zdecydowanym faworytem do awansu.

Również czwarta kwarta zadecydowała o rozstrzygnięciu meczu w Lyonie, gdzie walczyły koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski. Tutaj jednak polska drużyna była w defensywie - ostatnią część przegrała aż 16:30, przez co w całym spotkaniu francuski zespół triumfował 90:82.

Michelle Plouffe - tak nazywał się prawdziwy koszmar gorzowianek. Kanadyjka zakończyła pojedynek z dorobkiem 31 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. W rewanżu jej zatrzymanie może okazać się kluczem do odrobienia strat.

W drużynie Dariusza Maciejewskiego brylowała Ariel Atkins (22 punkty, 5/7 zza łuku). Do lepszego wyniku zabrakło skuteczności Sharnee Zoll-Norman (5/13 z gry) i Marii Papovej (6/15 z gry).

Warto dodać, że w środę cenne zwycięstwo na wyjeździe z Nantes Reze odniosła Wisła CanPack Kraków. Biała Gwiazda triumfowała 87:67.

Wyniki
:

Artego Bydgoszcz - KSC Szekszard 77:60 (14:15, 24:15, 12:16, 27:14)

Punkty dla Artego: Julie McBride 25, Ziomara Morrison 19, Elżbieta Międzik 11, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Dragana Stanković 8, Karolina Poboży 3, Tamara Radocaj 2, Alexis Hornbuckle 0.

Lyon Asvel Feminin - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 90:82  (21:24, 13:16, 26:26, 30:16)

Punkty dla InvestInTheWest Enea: Ariel Atkins 22, Maryia Papova 17, Laura Juskaite 15, Sharnee Zoll-Norman 15, Kyara Linskens 9, Yuliya Rytsikova 2, Annmaria Prezelj 2.

Czy polskie drużyny w komplecie awansują do kolejnej fazy EuroCupu?