GTK Gliwice ma patent na AZS Koszalin. W niedzielę "trójki" wpadły w kluczowym momencie

AZS Koszalin to zdecydowanie rywal, z którym GTK Gliwice lubi i potrafi grać. W Energa Basket Lidze śląski team ma bilans z tym rywalem 4:0. W niedzielę na wyjeździe podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali 85:82.

Krzysztof Kaczmarczyk
Paweł Turkiewicz i GTK Gliwice Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Paweł Turkiewicz i GTK Gliwice
Pojedynek w Koszalinie miał dużo zwrotów akcji i zmian prowadzenia. Najpierw odskoczył AZS, potem GTK, a w końcówce była regularna wymiana ciosów. - Udało nam się wygrać na trudnym terenie, więc mamy powody do zadowolenia - przekonuje Paweł Turkiewicz, szkoleniowiec GTK Gliwice. - To nasz wielki zespołowy triumf - dodaje z kolei jego podopieczny Riley LaChance.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy prowadzili nawet 40:28. - Daliśmy zdecydowanie za dużo swobody Torey'owi Thomasowi. Potem udało się to skorygować - tłumaczy Turkiewicz.

Amerykański gracz AZS-u w samej pierwszej kwarcie zdobył 12 "oczek". Potem dobrze pilnowany forsował rzuty z dystansu, ale piłka nie znajdowała drogi do kosza, a GTK zdołało odrobić straty i wypracować przewagę. - Defensywa w trzeciej kwarcie wyglądała zdecydowanie lepiej w porównaniu z pierwszą połową. To dzięki niej objęliśmy prowadzenie - przekonuje LaChance. Amerykanin w końcówce trafił niesamowicie istotną "trójkę", która pomogła ostatecznie wygrać.

Nerwowej końcówki jednak wcale być nie musiało. - Wyszliśmy na prowadzenie różnicą 10 punktów i myślę, że to nas troszeczkę uśpiło, a to z kolei spowodowało, że AZS wrócił do gry - komentuje Turkiewicz. - Obniżyli skład i chcieli nas zaskoczyć, co na początku im się udało. Zawodnicy pokazali jednak charakter, w końcówce bardzo ważne rzuty z dystansu trafili Myles Mack, potem LaChance.

"Trójki" nie były silną stroną GTK podczas spotkania w Koszalinie - w całym meczu gliwiczanie zza łuku trafili zaledwie sześciokrotnie z czego połowę w samej czwartej kwarcie, a dwa kluczowe rzuty w ostatnich dwóch minutach pojedynku.

Czy GTK Gliwice będzie w stanie ograć Polpharmę w Starogardzie Gdańskim?