Sparingi. GTK Gliwice pokonało Egis Kormend, szalony dzień Brandona Tabba

GTK Gliwice wygrało swój trzeci sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu w Energa Basket Lidze. Tym razem podopieczni Pawła Turkiewicza okazali się lepsi od Egisu Kormend, wygrywając 83:76.

Krzysztof Kaczmarczyk
Brandon Tabb Facebook / Na zdjęciu: Brandon Tabb
W celu sprawdzenia swojej aktualnej formy gliwiczanie wyjechali na Węgry, gdzie zmierzyli się z zespołem, z którym rywalizowali w półfinale Alpe Adria Cup.

Podopieczni Pawła Turkiewicza od początku zdołali narzucić swój styl gry i szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Nie byłoby jednak takiej, gdyby nie doskonały występ Brandona Tabba. Amerykański rzucający rozegrał zdecydowanie najlepsze zawody w barwach GTK.

Tabb punktował od początku i gliwiczanie już po pierwszej połowie prowadzili 49:34. Rywale nie mieli recepty na niego - po trzech kwartach miał już na swoim koncie 30 punktów i to dzięki niemu gliwiczanie mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w swoim trzecim meczu kontrolnym.

- Wszystko idzie w dobrym kierunku. Nadal potrzebujemy jednak pracować nad naszą grą, żeby stawała się coraz lepsza. Jest parę spraw, które musimy naprawić, ale jak na ten etap przygotowań dobrze to wygląda - mówi Tabb.

- Pracujemy naprawdę ciężko każdego dnia. Cały czas adaptujemy się do naszego systemu gry i z każdym dniem i sparingiem czujemy się w nim bardziej komfortowo. Jesteśmy w dobrej pozycji jak na ten etap przygotowań - dodaje.

Tabb ostatecznie zakończył mecz z 30 "oczkami" na koncie. 11 dołożył Duke Mondy, a 11 Milivoje Mijović. Na Węgrzech GTK rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny - rywalem będzie Falco-Vulcano Energia KC Szombathely.

Czy Brandon Tabb będzie punktowym liderem GTK Gliwice w nowym sezonie?