Niewiarygodna końcówka we Wrocławiu. Bohaterem koszykarz, który trafił tylko jeden rzut

Niesamowite emocje na koniec 8. kolejki Suzuki I ligi. TBS Śląsk II Wrocław wypuścił pewne prowadzenie. Bohaterem SKS-u Starogard Gdański koszykarz, który nie trafiał przez cały mecz. Popisał się jednak przechwytem i wsadem na zwycięstwo.

Patryk Neumann
Filip Stryjewski, Jakub Koelner WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Filip Stryjewski, Jakub Koelner
TBS Śląsk II Wrocław przegrał z SKS-em Starogard Gdański 79:81. W końcówce goście mieli dwóch bohaterów. Do remisu "trójką" doprowadził Tymon Szymański, a zwycięstwo zapewnił Filip Stryjewski. Rozgrywający przechwycił piłkę po stracie Michała Sitnika i efektownym wsadem zdobył kluczowe punkty. Łącznie miał pięć "oczek", osiem zbiórek i sześć asyst. Wcześniej pudłował na potęgę, bo nie trafił żadnego z 10 oddanych rzutów z gry. Dopiero 11. próba okazała się skuteczna.

SKS zaczął lepiej, bo od prowadzenia 15:9. Wtedy jednak pierwszą serią rywali zaatakował Aleksander Leńczuk. Szybko zdobył osiem punktów z rzędu i dał swojej drużynie minimalną przewagę (17:15). Przez kilka kolejnych minut pierwszej oraz drugiej kwarty pojedynek był wyrównany (26:26). Kolejne dwie "trójki" Leńczuka i skuteczna gra Michała Sitnika zmieniły sytuację.

TBS Śląsk miał nawet 10 "oczek" przewagi, a po 20 minutach było niewiele gorzej (45:36). Różnicę robiły trafienia z dystansu - 7/13 przy zaledwie 3/16 SKS-u. Dla przyjezdnych za trzy trafiał tylko Bartłomiej Karolak, który po pierwszej połowie miał 13 punktów. O "oczko" lepszy po swoich dwóch seriach był Leńczuk. On nie mylił się w rzutach z za łuku (4/4).

Po zmianie stron przyjezdni kilka razy wracali z dalekiej podróży. Odrobili nawet 11 punktów straty, ale później ponownie musieli gonić. Na pierwsze od dłuższego czasu prowadzenie (76:74) wyszli po akcjach Karolaka (łącznie 24 punkty w całym spotkaniu) i Kacpra Burczyka (17 "oczek" i dziewięć zbiórek).

Wtedy jednak pięć punktów zdobył Sitnik. To on mógł zostać bohaterem TBS Śląska, ale tak się ostatecznie nie stało i rezerwy klubu z Energa Basket Ligi doznały piątej porażki w sezonie. Pięć zwycięstw ma natomiast ich niedzielny przeciwnik. Sam Sitnik skończył zawody z double-double (15 punktów i 10 zbiórek), a na 16 "oczkach" zatrzymał się Aleksander Leńczuk.

TBS Śląsk II Wrocław - SKS Starogard Gdański 79:81 (20:19, 25:17, 17:21, 17:24)

TBS Śląsk II: Leńczuk 16, Sitnik 15, Bożenko 12, Gordon 11, Tomczak 11, Walski 5, Zagórski 5, Marchewka 4, Strzępek 0.

SKS: Karolak 24, Burczyk 17, Szymański 13, Ryżek 11, Sadło 8, Stryjewski 5, Kamiński 3, Cebula 0, Ebertowski 0.