El. Euro 2024: Austria napędziła stracha Belgii w meczu na szczycie. Triumf Bośni i Hercegowiny

W spotkaniu 7. kolejki eliminacji Euro 2024 reprezentacja Belgii prowadziła z Austrią już 3:0, ale ostatecznie zwyciężyła 3:2 i zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Natomiast Bośnia i Hercegowina ograła Liechtenstein 2:0.

Tomasz Rosiński
Dodi Lukebakio (Belgia) PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Dodi Lukebakio (Belgia)
Piątkowe starcie w Wiedniu zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż zarówno Belgowie, jak i Austriacy dobrze radzą sobie w trwających kwalifikacjach do ME 2024. W poprzedniej potyczce obydwu drużyn padł remis 1:1.

Podopieczni Domenico Tedesco wyszli na prowadzenie już w 12. minucie spotkania. Wówczas Timothy Castagne zagrał piłkę do Dodiego Lukebakio, a ten popisał się znakomitą, indywidualną akcją i pokonał Alexandra Schlagera.

Kolejne ciosy belgijski zespół zadał już po przerwie. Najpierw dublet skompletował Lukebakio, zaś po chwili do siatki po podaniu od Jeremy'ego Doku trafił Romelu Lukaku i było 3:0 dla gości.

Kiedy wydawało się, że Belgowie odniosą pewne zwycięstwo w tym meczu, do głosu doszli gospodarze. Najpierw gola strzelił Konrad Laimer, a w 84. minucie bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Marcel Sabitzer.

Austriacy do samego końca ambitnie naciskali na rywala i walczyli o remis w tej konfrontacji, ale to ostatecznie im się nie udało.

Kadra Bośni i Hercegowiny udała się do autsajdera grupy J z Liechtensteinu i wygrała 2:0 po golach Amara Rahmanovicia oraz Miroslava Stevanovicia.

2:3 - Marcel Sabitzer 84' (k.)

Czerwona kartka: Amadou Onana (Belgia) w 78. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

El. Euro 2024, 7. kolejka gr. J:

Liechtenstein - Bośnia i Hercegowina 0:2 (0:2) 0:1 - Amar Rahmanović 13' 0:2 - Miroslav Stevanović 41'