Pech Pawła Dawidowicza. Sytuacja jego klubu jest coraz gorsza

Trwa seria złych wyników Hellasu Werona. Tym razem poniósł porażkę 1:3 z Monzą. Paweł Dawidowicz zszedł z boiska już w drugim kwadransie z powodu urazu.

Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona Instagram / Hellas Werona / Paweł Dawidowicz w barwach Hellasu Werona
Obu zespołów nie ma już w Pucharze Włoch. Jako drugi odpadł w tym tygodniu Hellas Werona, który poniósł porażkę 0:2 z Bologną FC. Przegrana na Stadio Renato Dall'Ara była czwartą z rzędu zespołu Pawła Dawidowicza, a na jakiekolwiek zwycięstwo czeka od 26 sierpnia przez 10 meczów. Tym samym hasłem przewodnim starcia z Monzą na Stadio Marcantonio Bentegodi było dla gospodarzy "przełamanie".

Trudno było spodziewać się aż takich problemów Hellasu po obiecującym rozpoczęciu sezonu. Monza, dla odmiany, wystartowała niemrawo, ale poprawiła wyniki. Z poprzednich ośmiu meczów przegrała jeden i przeskoczyła do górnej połowy tabeli. Najmocniejszy beniaminek poprzedniego sezonu chce namieszać również jako drugoroczniak w elicie.

W poprzednim sezonie Monza odniosła pierwsze zwycięstwo z Hellasem od 1999 roku. Dokonała tego na własnym stadionie. Następnie zremisowała 1:1 w Weronie. W niedzielę wybrała się na Stadio Marcantonio Bentegodi z zamiarem odniesienia pierwszej wygranej w historii w tym miejscu.

W pierwszej połowie sytuacje podbramkowe były po obu stronach boiska, a więcej stwarzała ich Monza. W 41. minucie drużyna z Lombardii postawiła na swoim i na zakończenie szybkiego ataku Lorenzo Colombo oddał strzał na 1:0. Hellas wcześniej mógł zdobyć gola uderzeniem Ondreja Dudy, ale piłka kopnięta przez byłego Legionistę zatrzymała się na słupku.

Monza, a w niej Lorenzo Colombo, poszła za uderzeniem i podwyższała wynik. Najskuteczniejszy piłkarz meczu skompletował dublet, a uderzenie na 3:0 oddał Luca Caldirola. Hellas zdołał już tylko wykorzystać rozprężenie przeciwnika i poprawić wynik strzałem na 1:3.

Paweł Dawidowicz wyszedł w podstawowym składzie Hellasu, ale z powodu urazu opuścił boisko już w drugim kwadransie.

Spośród pozostałych niedzielnych meczów Serie A najlepiej zapowiada się konfrontacja Fiorentiny z Juventusem.