Ligue 1: Lille OSC umocniło się na pozycji wicelidera, kolejny gol Mario Balotellego dla Olympique'u Marsylia

Ekipa Lille OSC wykorzystała sobotnie potknięcie Olympique'u Lyon (remis 2:2 z RC Strasbourg Alsace) i umocniła się na pozycji wicelidera Ligue 1. W meczu 28. kolejki podopieczni Christophe'a Galtiera pokonali na wyjeździe AS Saint-Etienne 1:0.

Tomasz Rosiński
Nicolas Pepe Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Nicolas Pepe
Zespół z Lille odniósł w niedzielę swoje siedemnaste zwycięstwo w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy. Triumf z Saint-Etienne swojej drużynie w 87. minucie starcia zapewnił niezawodny Nicolas Pepe, który według nieoficjalnych informacji jest na celowniku Bayernu Monachium.

Montpellier HSC prowadziło z Angers SCO 2:0 po trafieniach Andy'ego Delorta i Ellyesa Skhiriego. Jednakże finisz rywalizacji należał do przyjezdnych, którzy strzelili dwa gole i potyczka zakończyła się podziałem punktów.

Zawodnicy Stade Rennais źle rozpoczęli rywalizację z SM Caen, bo od 20. minuty przegrywali 0:1. Później na boisku dzielili i rządzili niedawni pogromcy Arsenalu FC w Lidze Europy, którzy zadali przeciwnikowi trzy ciosy, odnosząc wiktorię 3:1.

W jednym z ciekawszych spotkań dwudziestej ósmej serii gier Olympique Marsylia pokonał OGC Nice po bramce Mario Balotellego w 61. minucie zawodów. Włoch po dołączeniu w styczniu do OL strzelił już pięć goli.

1:0 - Mario Balotelli 61'

Czytaj też: -> Ligue 1: odrodzenie AS Monaco po przerwie i remis z Angers SCO, cały mecz Kamila Glika -> Kamil Glik z drugą córką! Żona piłkarza pochwaliła się wspaniałą nowiną