Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Radny Krakowa przygotował rezolucję. Chce meczu barażowego pomiędzy Hutnikiem i Motorem Lublin

Lubelski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że do piłkarskiej II ligi awansuje Motor Lublin, mimo że był w tabeli III ligi za Hutnikiem Kraków. Jeden z radnych miasta Krakowa przygotował rezolucję, która nawołuje do meczu barażowego o awans.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Stadion Hutnika Kraków Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA / NEWSPIX.PL / Stadion Hutnika Kraków

Rozgrywki w IV grupie piłkarskiej III ligi przerwano z powodu pandemii koronawirusa po 19. kolejce. W tabeli prowadził Hutnik Kraków przed Motorem Lublin. Obie drużyny miały po 36 punktów. Na 1. miejscu był jednak Hutnik, ponieważ wygrał pierwsze bezpośrednie spotkanie obu zespołów w tym sezonie. 

Rozgrywki w III lidze prowadzone są rotacyjnie. W sezonie 2019/2020 prowadził je Lubelski Związek Piłki Nożnej. I to właśnie LZPN zdecydował, że to Motor awansuje do II ligi. Działacze lubelskiego związku uznali, że skoro nie odbył się rewanżowy mecz pomiędzy oboma zespołami, to pierwsze bezpośrednie starcie nie może decydować o miejscu w tabeli. 

Ich zdaniem w tej sytuacji, przy równej liczbie punktów, liczy się bilans bramkowy. Ten lepszy mieli lublinianie i to oni otrzymali awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Z taką decyzją nie zgadzają się jednak działacze Hutnika oraz politycy w Krakowie. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: techniczny popis Grosickiego. Boniek skomentował to w swoim stylu

Stanisław Moryc, radny Krakowa, przygotował rezolucję (uchwałę) na środową sesję Rady Miasta. W rezolucji radni domagają się od PZPN rozegrania barażowego meczu pomiędzy Hutnikiem i Motorem na neutralnym terenie. Zwycięzca tego pojedynku miałby awansować do II ligi.

"Rada Miasta Krakowa wyraża oburzenie decyzję Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie awansu do II ligi piłkarskiej zespołu Motoru Lublin, kosztem Hutnika Kraków. Wykorzystywanie trwającej pandemii do manipulowania przy zielonym stoliku wynikami sportowymi jest nieetyczne. Wzywamy więc Polski Związek Piłki Nożnej do zweryfikowania decyzji LZPN i rozegrania pomiędzy zainteresowanymi zespołami meczu barażowego na neutralnym boisku" - czytamy na początku rezolucji Rady Miasta Krakowa. 

Pełna treść rezolucji poniżej:

Czytaj także:
"To skandal, czy tylko nam się wydaje?". Nie milkną echa kontrowersyjnego awansu Motoru Lublin
Kontrowersja w III lidze. Prezes LZPN: Nagięliśmy przepisy pod Motor? To wierutne kłamstwo!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

 • JK102 Zgłoś komentarz
  Dlaczego mecz na neutralnym terenie? jak już to niech rozegrają awansem rewanż w Lublinie. Biedą rozegrane 2 spotkania (które i tak nie mają wpływu na resztę stawki) i będzie można
  Czytaj całość
  zastosować wszystkie punkty regulaminu, krok po kroku. Jeśli wygra Hutnik lub będzie remis to awansuje Hutnik - punktami lub punktami w bezpośrednich spotkaniach. Jeśli Motor wygra różnicą jednego gola ale straci bramkę to awansuje Hutnik - lepszym bilansem bramek zdobytych na wyjeździe między dwoma zespołami. (o których w regulaminie jest napisane że liczą się podwójnie, heh) Jeśli Motor wygra 1:0 awansuje różnicą bramek ze wszystkich spotkań. Jeśli Motor wygra różnicą przynajmniej 2 bramek to awansuje dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich spotkaniach. Wynika z tego że nic nie jest rozstrzygnięte i oba zespoły mają szanse na awans.
  • merritt Zgłoś komentarz
   Z Regulaminu: 1) § 21 ust. 1 lit. a stanowi, że w przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decyduje ilość zdobytych punktów w
   Czytaj całość
   spotkaniach między tymi drużynami. Czy skoro użyte jest słowo: "spotkaniach" to może chodzić o jedno spotkanie??? 2) § 21 ust. 1 lit. d stanowi, że przy dalszej równości decyduje korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek. W regulaminie nie ma definicji całego cyklu rozgrywek. Założę jednak obiektywnie, że intencją legislatora było uznanie za cykl rozgrywek rozegrania meczu i rewanżu z każdym z przeciwników. Dochodzimy zatem do wniosku, że ani litera a, ani d nie może być do końca „lege artis” zastosowana. A któraś musi. 3) I tu przychodzi nam z pomocą przepis § 24 ust. 3 Regulaminu, który wprowadza następującą normę: „3. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Zarządowi Związku Piłki Nożnej prowadzącemu rozgrywki.”. I spraw wydaje się jasna. Jakkolwiek Hutnik by nie kręcił LZPN miał prawo zrobić jak zrobił. Natomiast uchwała podjęta w dniu 16 maja nie zmienia Regulaminu. Uchwała rozstrzyga sprawę awansu i wskazuje jakie przepisy zostały zastosowane. Ot i cała tajemnica tak przekręcana przez Hutnik i wszystkich usłużnych pismaków.
   • leno Zgłoś komentarz
    Właśnie przeczytałem list wydrukowany na Onecie punktami regulaminu . List ten miał udowodnić że Hutnik ma rację w sporze a udowodnił że rację ma Lubelski okręg. W regulaminie
    Czytaj całość
    pisze że w przypadku takiej samej liczby punktów między zainteresowanymi drużynami decyduje liczba punktów i bramek zdobytych w bezpośrednich spotkaniach miedzy tymi drużynami" Kluczowe są słowa " bezpośrednich spotkaniach " oznacza ono że minimum muszą być dwa spotkania . Gdyby było użyte słowo " bezpośrednim spotkaniu " chodziło by o jedno spotkanie. Skoro nie było dwóch spotkań to naturalne jest że ten punkt nie może być brany pod uwagę.Dla mnie to jest logiczne ale może ja źle interpretuję ten zapis.
    • merritt Zgłoś komentarz
     Rada Miasta Krakowa to sobie może wezwać Prezydenta Miasta Krakowa żeby ulicę wyremontował. Nie ośmieszajcie się ludzie. Jak długo zamierzacie jeszcze wymuszać awans poza regulaminem. A
     Czytaj całość
     za tekst o zielonym stoliku radny powinien za pomówienie odpowiedzieć.
     • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
      Może sobie pisać nawet do Kaczyńskiego...PZPN to nie Sejm żeby tolerował warcholstwo! jednakże jako kibic innych dyscyplin lubelskich awans Motoru wcale nie napawa optymizmem - pewnie
      Czytaj całość
      będą skomleć o więcej kasy z miasta
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×