Liga Narodów: Armenia lepsza w pojedynku o awans. Macedonia Północna zawiodła

Tylko zwycięstwo w bezpośrednim meczu z Macedonią Północną premiowało awansem do dywizji B reprezentację Armenii. Potrafiła wykonać zadanie, wygrać 1:0 i odebrać pokonanemu przeciwnikowi prowadzenie w tabeli.

piłkarze reprezentacji Armenii Reuters / David Mdzinarishvili / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Armenii
Niepokonana do środy w Lidze Narodów oraz zbudowana awansem do Euro 2020 Macedonia Północna zawiodła. Potrzebowała minimum remisu w Nikozji, żeby zagrać w dywizji B kolejnej edycji, ale to Ormianie byli groźniejsi.

Lepszą szansę na gola w pierwszej połowie mieli formalni gospodarze. Armenia ruszyła z dynamicznym atakiem, a uderzenie z linii pola karnego zostało efektownie zatrzymane przez Damjana Siskovskiego. Nieskuteczny w tej sytuacji Alexander Karapetjan został zmieniony w przerwie. Pretensje o brak podania miał do niego między innymi Arszak Korjan.

W 55. minucie Armenia zaatakowała już skutecznie i objęła prowadzenie 1:0. Akcja została rozrzucona na lewe skrzydło do wysoko ustawionego defensora Howhannesa Hambardżumjana, którego miękka podcinka ominęła zarówno bramkarza, jak i dwóch próbujących ratować sytuację defensorów. Macedonia znalazła się w trudnej sytuacji i nie zdołała zmienić ani wyniku, ani kolejności w tabeli. To Armenia wywalczyła awans.

Pojedynek Gruzji z Estonią nie miał równie wysokiej stawki. Gospodarze chcieli wygrać po czterech meczach bez zwycięstwa, a to i tak drobnostka przy paśmie 16 spotkań z maksimum remisem Estonii. Przełamanie nie było. W Batumi padł remis 0:0, a na boisku był między innymi Nika Kaczarawa, napastnik Lecha Poznań.