Serie A: Zlatan Ibrahimović wrócił z nastawionym celownikiem. AC Milan spokojnie wygrał

Zlatan Ibrahimović wrócił do jedenastki i od razu strzelił dwa gole. Poprowadził AC Milan do zwycięstwa 2:0 w meczu z Cagliari Calcio. Sebastian Walukiewicz trafił na ławkę rezerwowych zespołu z Sardynii.

piłkarze AC Milan cieszą się z gola Zlatana Ibrahimovicia PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan cieszą się z gola Zlatana Ibrahimovicia
Nowy tydzień i kolejne kłopoty AC Milanu. Tym razem lider musiał zagrać bez zakażonych koronawirusem Theo Hernandeza i Hakana Calhanoglu. Trener Stefano Pioli i jego podopieczni radzili sobie z wcześniejszymi absencjami, o czym świadczy sytuacja w tabeli. Tym razem dziury w jedenastce zostały uzupełnione Diogo Dalotem i Brahimem Diazem. Zlatan Ibrahimović zagrał od początku w meczu ligi włoskiej po raz pierwszy od 22 listopada. Trwająca osiem kolejek przerwa była spowodowana kontuzją.

Kiedy Zlatan gra od pierwszego gwizdka, zawsze minimum raz trafia do siatki. W poniedziałek wcześnie wykonał zadanie. W 7. minucie Szwed strzelił na 1:0 z wywalczonego przez siebie rzutu karnego. Faulował Charalampos Lykogiannis. Zlatan cieszył się z gola w siódmym meczu z rzędu przeciwko drużynie z Sardynii.

W Cagliari Calcio debiutował Alfred Duncan, którego sprowadzono do klubu w obliczu kontuzji Marko Roga. Na środku obrony wystąpili doświadczeni Diego Godin i Luca Cepitelli, a Sebastian Walukiewicz, którego forma nie była wysoka, został posadzony na ławce. Poza Lykogiannisem pozostali gospodarze bronili nieźle i nie pozwalali Milanowi na powiększenie prowadzenia w pierwszej połowie. Blisko był jedynie Davide Calabria, który uderzył w słupek.

Cagliari grało o przełamanie po 10 kolejkach bez zwycięstwa i pięciu porażkach z rzędu. Przed przerwą gospodarze nie zatrudnili strzałem celnym Gianluigiego Donnarummy, więc o wyrównaniu nie było mowy. Później podopieczni Eusebio Di Francesco atakowali obronę Rossonerich pozbawioną Simona Kjaera, który zszedł z powodu urazu. Dużo to jednak nie pomogło.

Z kolei Milan robił swoje. W drugiej połowie trzeba było czekać tyle samo czasu na gola Zlatana Ibrahimovicia jak w pierwszej. W 52. minucie były reprezentant Szwecji wystartował w dobrym momencie do podania crossowego Davide Calabrii i kiedy miał przed sobą tylko Alessio Cragno, uderzył na 2:0. Najskuteczniejszy gracz Milanu jest z 12 golami drugi w klasyfikacji strzelców ligi wspólnie z Ciro Immobile oraz Romelu Lukaku, a wyłącznie za Cristiano Ronaldo. W poniedziałek Zlatan skompletował piąty dublet w sezonie.

Rossoneri wygrali 2:0 i zachowali czyste konto w czwartym meczu z rzędu przeciwko Cagliari. W końcówce Gianluigi Donnarumma popracował, a to w dużej mierze konsekwencja nieodpowiedzialnego zachowania Alexisa Saelemaekersa. Został on wprowadzony na boisko z ławki i wystarczyło mu osiem minut na zobaczenie dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki. Dlatego Milan musiał radzić sobie w dziesięciu od 74. minuty.

Milan jest liderem Serie A, a jego przewaga nad drugim Interem wynosi trzy punkty. Nad czwartym Juventusem wzrosła do 10 "oczek". Zespół wyrównał dwa klubowe rekordy. Strzelił minimum gola w 19. meczu z rzędu na wyjeździe i jest niepokonany od 16 takich spotkań. Jest jedną z lepiej czujących się na Sardynii drużyn przyjezdnych. Spośród ostatnich 17 spotkań wygrał 10, zremisował sześć i poniósł tylko jedną porażkę.

Cagliari Calcio - AC Milan 0:2 (0:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimović (k.) 7'
0:2 - Zlatan Ibrahimović 52'

Cagliari: Alessio Cragno - Gabriele Zappa (80' Leonardo Pavoletti), Diego Godin, Luca Ceppitelli, Charalampos Lykogiannis - Radja Nainggolan, Razvan Marin, Alfred Duncan (69' Christian Oliva) - Gaston Pereiro (56' Riccardo Sottil), Joao Pedro - Giovanni Simeone (80' Alberto Cerri)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Simon Kjaer (46' Pierre Kalulu), Alessio Romagnoli, Diogo Dalot - Franck Kessie, Sandro Tonali (72' Soualiho Meite) - Samuel Castillejo, Brahim Diaz (83' Andrea Conti), Jens Petter Hauge (66' Alexis Saelemaekers) - Zlatan Ibrahimović

Żółte kartki: Godin, Ceppitelli (Cagliari) oraz Romagnoli, Saelemaekers (Milan)

Czerwona kartka: Alexis Saelemaekers (Milan) /74' - za drugą żółtą/

Sędzia: Fabrizio Pasqua

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Zlatan Ibrahimović zostanie królem strzelców w tym sezonie Serie A?