Liga Mistrzów: Marco Reus wyprzedził Roberta Lewandowskiego

Gol Marco Reusa w przegranym 1:2 meczu Borussii Dortmund z Manchesterem City dodaje pikanterii rewanżowi. Od wtorku Niemiec jest najlepszym strzelcem swojego klubu w historii występów w Lidze Mistrzów.

Marco Reus (z lewej) i Erling Haaland PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Marco Reus (z lewej) i Erling Haaland
Do wtorku Marco Reus dzielił pierwsze miejsce w klubowym rankingu z Robertem Lewandowskim. 18. w karierze gol strzelony Manchesterowi City pozwolił Niemcowi wyprzedzić kapitana reprezentacji Polski - informuje "Opta Franz".

Lewandowski rozpoczął w Dortmundzie występy w Lidze Mistrzów. W Borussii uczył się elitarnych rozgrywek, ale też zachwycił Europę czterema golami w pojedynku z Realem. Marco Reus grał razem z Polakiem od 2012 do 2014 roku. Później ich drogi rozeszły się. Reus pozostał w Borussii, a Lewandowski przeniósł się do Bayernu Monachium.

Marco Reus sprawił swoim strzałem, że Manchester City nie pobije rekordu minut bez straconego gola w Lidze Mistrzów. W dwumeczu z Borussią lider Premier League potrzebował 157 minut rozegranych "na zero", a skończyło się na 84.

Tym samym rekordzistą pozostaje Arsenal FC i zarazem jego bramkarz z przełomu 2005 oraz 2006 roku Jens Lehmann. Niemiec nie skapitulował przez 853 minuty. Rodak Marco Reus sprawił, że na razie Lehmann nie musi martwić się o pozbawienie go najlepszego osiągnięcia w historii Ligi Mistrzów.

Czy wyjazdowy gol Borussii Dortmund jest zaskoczeniem?