Szalony plan Rosjan. Zamierzają zgłosić się do prestiżowego turnieju

Rosjanie konsekwentnie szukają różnych sposobów, by wrócić do wielkiej piłki. Teraz podobno rozpoczęto poważne starania, by drużyna narodowa przystąpiła do rozgrywek... Copa America 2024.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
piłkarze reprezentacji Rosji PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Rosji
W Europie rosyjska kadra i kluby są skreślone na czas nieokreślony. Wszystko oczywiście przez wojnę, jaką pod koniec lutego w Ukrainie rozpoczął prezydent Władimir Putin.

Warto przypomnieć, że reprezentacja Rosji miała być rywalem Biało-Czerwonych w barażach o mistrzostwa świata w Katarze, ale finalnie została wykluczona.

Teraz Rosyjski Związek Piłki Nożnej szuka innych sposobów, by wrócić do wielkiego grania. Serwis championat.com ujawnił szalony plan Rosjan.

Chodzi o... przystąpienie do rozgrywek Copa America 2024 (gospodarzem będzie Ekwador), czyli mistrzostw Ameryki Południowej. Tutaj warto dodać, że w tym turnieju - w przeszłości - brały udział drużyny zaproszone. Tak było w 2019 roku, gdy uczestnikami były reprezentacje Kataru i Japonii.

Portal zdradza, że w tym momencie federacja pracuje nad trzema wariantami: "europejski", "azjatycki" i "krajowy". Wybór danej opcji będzie uzależniony od decyzji FIFA i UEFA.

Ostatnio głośno było o Azji. To kierunek, w jakim chce podobno pójść Rosja. Tamtejsze media coraz częściej wspominają o tym, że ich kraj powinien wypisać się z UEFA i przenieść do Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej.

Rosjanie robią wszystko, by drużyna narodowa mogła dalej normalnie funkcjonować. Pracują również nad rozwojem mistrzostw krajowych i współpracą z "zaprzyjaźnionymi" krajami.

Zobacz także:
"Za wszelką cenę". Nowe informacje nt. przyszłości Zielińskiego
Jesus Jimenez, była gwiazda Górnika: "W Toronto czuję się znakomicie. Z Polski brakuje mi jednego"

ZOBACZ WIDEO: Wideo niesie się po sieci. Gracz Barcelony zachował się jak Ronaldo
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×