T-Mobile Ekstraklasa: 26 debiutantów w 1. kolejce. Którzy najlepsi?

Maciej Kmita

1. Patryk Mikita (Legia Warszawa)
Matsui co prawda zdobył z Podbeskidziem dwie bramki, ale dla nas najlepszym debiutantem jest bez wątpienia Patryk Mikita. Japończyk to stary wyjadacz, podczas gdy 20-letni napastnik Legii Warszawa to absolutny nowicjusz, który nie dość, że debiutował w polskiej ekstraklasie, to w ogóle przeciwko Widzewowi rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz na poziomie seniorskim!

Wychowanek warszawskiej Polonii już w 3. minucie spotkania z Widzewem przy jednym z pierwszych kontaktów z piłką zaliczył asystę przy golu Miroslava Radovicia na 1:0. W II połowie świetnym podaniem przed bramką na 4:0 obsłużył Michała Kucharczyka i w końcu sam ustalił wynik spotkania na 5:1.