Emigranci: Polskie strzelby znów wypaliły!

Maciej Kmita

Maciej Rybus (Terek Grozny)

Bohaterem Tereka Grozny został w niedzielę Maciej Rybus. W meczu 16. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Czeczeńcy zremisowali 2:2 z Kubaniem Krasnodar, a bramkę na wagę remisu dla czeczeńskiej ekipy zdobył właśnie polski skrzydłowy.

Maciej Rybus rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 68. minucie przy stanie 1:2, gdy Terek grał w "10" po czerwonej kartce dla Igora Lebiedenki. W 76. minucie reprezentant Polski doprowadził do wyrównania, czym uratował swój zespół przed porażką. 26-latek dobił piłkę do bramki rywali po zablokowany dosłownie na linii bramkowej strzale Fiodora Kudriaszowa.

Mecz z Kubaniem był już czwartym z rzędu Tereka, w którym Rybus wylądował poza wyjściowym składem. Gol strzelony w Krasnodarze jest trzecim polskiego piłkarza w bieżącym sezonie, a jego dorobek uzupełniają dwie asysty.

Kamil Grosicki powinien zmienić klub na taki, w którym będzie więcej grał?