Emigranci: co za weekend! Eksplozja formy Polaków

Maciej Kmita

Kamil Grosicki (Stade Rennes)

W niedzielnym meczu 16. kolejki Ligue 1 z Saint-Etienne (2:0) swojego czwartego gola w sezonie strzelił Kamil Grosicki. 28-latek czekał na to trafienie ponad dwa miesiące, bo od 22 października, ale długą przerwę wynagrodził wszystkim w efektowny sposób.

W doliczonym czasie gry II połowy Ludovic Baal zagrał piłkę, tam dopadł do niej Grosicki i uderzył w pełnym biegu bez przyjęcia tak, że przelobował bramkarza rywali, stawiając pieczęć na zwycięstwie swojego zespołu. Gol "Grosika" to murowany kandydat do bramki kolejki francuskiej ekstraklasy.

Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi 2016/2017?