Znane drużyny na peryferiach futbolu. Znasz te zespoły, sprawdź gdzie grają

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

KSZO 1929 Ostrowiec Św. (III liga, 1. miejsce)

Zespół nie notował rewelacyjnych wyników, ale na spotkania KSZO kibice walili drzwiami i oknami. Debiut w ekstraklasie (sierpień 1997) z Lechem Poznań oglądało na żywo 13 tysięcy widzów. Do końca sezonu jedno z najmniejszych miast w lidze miało największą średnią frekwencję na trybunach. Mariusza Jopa i kolegów obserwowało średnio 8941 osób. Pomimo wsparcia publiczności, KSZO spadło z ligi.

Do ekstraklasy piłkarze z Ostrowca Św. wrócili jeszcze tylko raz. Gdyby nie konflikt piłkarzy z działaczami i problemy finansowe, klub mógłby zachować pierwszoligowy byt na dłużej niż dwa lata. KSZO spadło z hukiem do II ligi i popadło w długi. Z pomocą przyszedł Mirosław Stasiak. Właściciel Stasiaka Opoczno zdecydował się przenieść swój klub do Ostrowca Św. We wrześniu 2006 roku prezesa klubu zatrzymano i postawiono mu zarzuty korupcyjne. Zespół zdegradowano do III ligi.

W 2011 roku KSZO zniknęło z piłkarskiej mapy. Klub ogłosił upadłość, a jego herb i barwy przejął KSZO 1929. Już pod nowym szyldem piłkarze z województwa świętokrzyskiego awansowali do trzeciej ligi i po rundzie jesiennej są liderami tabeli.

W ekstraklasie obecnie występują Wisła Kraków i Cracovia, ale kilka sezonów w I lidze spędził jeszcze jeden klub z grodu Kraka.

Czy rozgrywki w III lidze mogą być atrakcyjne dla kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)