Portugalia - Polska: niezły mecz i remis Biało-Czerwonych. Ambitny Frankowski, Milik ze stalowymi nerwami (oceny)

Paweł Kapusta

Napastnicy

Piotr Zieliński  - 5. Bardzo typowy mecz w wykonaniu pomocnika Napoli. Długimi fragmentami niewidoczny, bez błysku. Kilka akcji w jego wykonaniu ciekawych, dynamicznych, na wysokim poziomie, ale były także takie, w których powinien wybierać inne rozwiązania - łatwiejsze podania do partnerów bądź po prostu - asystę zamiast strzału. Od tego zawodnika wymagamy, by kadrze dawał po prostu zdecydowanie więcej.

Arkadiusz Milik - 7. Jeden z najlepszych zawodników polskiej kadry w meczu z Portugalią. Zadanie otrzymał bardzo trudne, miał zastąpić nieobecnego w Guimaraes Roberta Lewandowskiego. Napastnik Napoli starał się grać, tak jak Lewy - wracał na swoją połowę, walczył o piłkę z dala od portugalskiego pola karnego, starał się też od czasu do czasu rozgrywać. No i co najważniejsze - strzelił gola na 1:1, a presję musiał odczuwać ogromną, bo przecież musiał tę jedenastkę wykonywać na raty. Taki mecz z golem - 13 bramką w narodowych barwach - był mu niezwykle potrzebny.