Atromitos Ateny
43' Spyros Risvanis 85' Alexandros Katranis
Legia Warszawa
27' Luis Rocha 29' Paweł Stolarski 51' Walerian Gwilia
0:2

Legia Warszawa pozostaje w eliminacjach Ligi Europy. W dwumeczu z Atromitosem Ateny była wyraźnie lepsza.

Doliczone cztery minuty.

Aleksandar Vuković nieśmiało uśmiecha się. Jego drużyna jeszcze trochę zabawi w europejskich pucharach.

Carlitos zameldował się na placu! Efektem dwójkowej akcji z Sandro Kulenoviciem było przyblokowane uderzenie w boczną siatkę. Legia Warszawa nie wykorzystała też szansy na pokonanie bramkarza po rzucie rożnym.

Żółtą kartkę otrzymał Alexandros Katranis za faul na Dominiku Nagym.

Atromitos. Schodzi: Apostolos Vellios. Wchodzi: Clarck N'Sikulu.

Dominik Nagy kazał wbiec wszystkim wysokim zawodnikom Legii Warszawa w pole karne, po czym zdecydował się na solowe rozwiązanie. Strzał Węgra z rzutu wolnego po ziemi w bramkarza.

Faul Alexandrosa Katranisa na Sandro Kulenoviciu blisko narożnika pola karnego Atromitosu.

Pewnym krokiem w kierunku IV rundy eliminacji Ligi Europy. Warto podkreślać, że Legia nadal na zero z tyłu w europejskich pucharach.

Legia. Schodzi: Luquinhas. Wchodzi: Carlitos.

Głośni kibice Legii Warszawa. Miejscowi fani również coś nucą, ale już bez przekonania, podobnie jak ich ulubieńcy na murawie.

Javier Umbides sprawdził czujnosć Radosława Majeckiego. Trochę zbyt delikatne było to uderzenie, żeby zaskoczyć młodego Polaka.

Przedstawiciel PKO Ekstraklasy na połowie przeciwnika. Zagrożenie ze strony Atromitosu wydaje się być coraz mniejsze.

Sektor gości w Atenach.

Atromitos. Schodzi: Madson. Wchodzi: Javier Umbides.

Legia. Schodzi: Marko Vesović. Wchodzi: Dominik Nagy.

Farley uderzył zza pola karnego metr obok spojenia słupka z poprzeczką. Rzucił się Radosław Majecki, ale nie musiał interweniować. Nieznaczne pudło zawodnika Atromitosu.

Piłka po dośrodkowaniu Pawła Stolarskiego została sprzątnięta przez bramkarza Atromitosu.

Walerian Gwilia strzelił z kilkunastu metrów i to było niebezpieczne. Z trudem interweniował Balazs Megyeri. Posypały się po przerwie celne uderzenia Legionistów. Już cztery, a Radosław Majecki nudzi się między słupkami.

Legia. Schodzi: Luis Rocha. Wchodzi: Mateusz Wieteska.

Lepsza jest w kwadransie po przerwie drużyna z Warszawy. Swobodniej gra w ofensywie. Atromitos był w tym meczu najbliżej gola po stałym fragmencie gry.

Atromitos. Schodzi: Tal Khila. Wchodzi: Roland Ugrai.

Będzie zmiana po stronie gospodarzy.

Zobaczymy, czy Atromitos ma dość, czy jeszcze zaproponuje serię niebezpiecznych ataków.

Atromitos potrzebuje trzech goli do awansu. Walerian Gwilia w kluczowej roli przy obu trafieniach gości.

Gol! Strzelił Walerian Gwilia. Asystował mu Marko Vesović.

Legia coraz bliżej awansu! Drugi gol wicemistrza Polski w Atenach! Walerian Gwilia dorzucił bramkę do wcześniejszej asysty. Trudne, ale co najważniejsze skuteczne uderzenie z ostrego kąta. Sprowadzony latem do stolicy Polski pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Marko Vesovicia. Przysnęła obrona Atromitosu, nie naprawił jej błędu bramkarz i jest 2:0 dla Legionistów. Świetny wynik.

Drugi celny strzał Legii Warszawa. Sandro Kulenović uderzył po ziemi banalnie dla bramkarza Atromitosu.

Luis Rocha chciał uruchomić Marko Vesovicia. Podanie zostało przerwane przez zawodnika w niebieskim stroju.

Piłka ponownie w grze.

8:4 dla Legii w strzałach, 1:1 w uderzeniach celnych. Przewaga w statystyce posiadania piłki Atromitosu, ale nic konkretnego nie dała. Poza nią grecki zespół jest lepszy tylko w rzutach rożnych. Czekamy na drugą połowę.

Tak cieszył się autor gola!

Czy Legia Warszawa strzeli gola w drugiej połowie?

Kibice, którzy przed meczem przewidzieli gola Legii w pierwszej połowie, mieli rację. Drużyna z Warszawy bliżej awansu.

Łapią się za głowy gospodarze! Mogli dopaść Legię Warszawa w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Poderwał się Apostolos Vellios, po którego podaniu interweniowali bardzo dobrze Radosław Majecki w komitywie z Pawłem Stolarskim.

Trzy dodatkowe minuty.

Walerian Gwilia nie strzelił dobrze z rzutu wolnego.

Żółtą kartkę otrzymał Spyros Risvanis za faul blisko narożnika własnego pola karnego.

Uderzenie Sandro Kulenovicia zza pola karnego obok słupka. Mógł pokusić się o powiększenie przewagi wicemistrza Polski po przechwyceniu piłki na połowie Atromitosu.

Nic groźnego się nie działo. Można już mówić w czasie przeszłym. Pierwsza niebezpieczna akcja Atromitosu po golu Legii Warszawa. Indywidualnie zaatakował George Manoussos, po którego strzale futbolówka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

Nic groźnego się nie dzieje, bardzo słusznie, choć z drugiej strony kolejny gol Legii Warszawa też nie zaszkodziłby.

Luis Rocha wymienił podania z Luquinhasem. Lewy obrońca Legii Warszawa nie chciał już uruchamiać Sandro Kulenovicia, a oddał mało zachwycające uderzenie. Szkoda ładnej akcji.

Na pewno nie będzie w tym meczu dogrywki. Przed godziną 20 będziemy znać uczestnika IV rundy eliminacji Ligi Europy. Więcej wskazuje na to, że będzie nim Legia. Atromitos potrzebuje do awansu dwóch bramek.

Kolejne przewinienie Luisa Rochy. Do stojącej piłki podszedł Farley, a całe zamieszanie po rzucie wolnym zakończyło się niecelnym strzałem Alexandrosa Katranisa.

Atromitos w szoku. Legia ponownie była blisko bramki przeciwnika, gdzie niezłej szansy na podwojenie przewagi nie wykorzystał Sandro Kulenović.

Paweł Stolarski zapewnił zaliczkę Legii.

Gol! Strzelił Paweł Stolarski. Asystował mu Walerian Gwilia.

Pierwszy celny strzał i piłka w sieci! Legia Warszawa prowadzi w Atenach! Bardzo cenna bramka wicemistrza Polski. Akcja przeprowadzona przez Cafu na lewej stronie boiska. Pomocnik oszukał przeciwnika i zrobił przewagę. Po jego podaniu piłkę przetransportował jeszcze Walerian Gwilia aż trafiła do Pawła Stolarskiego. Polak był w odpowiednim miejscu i przymierzył idealnie. Futbolówka kopnięta z 20. metra poturlała się w narożnik bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Luis Rocha za sfaulowanie rozpędzającego się George Manoussosa.

Legia nie zagroziła jeszcze realnie bramce przeciwnika. Kilkakrotnie były zalążki obiecującego ataku, ale w strzałach celnych przyjezdnych wciąż zero.

Piłkarze uraczyli się napojami. Śpiewający kibice Atromitosu opalają się bez koszulek.

Zgodnie z przewidywaniami grecka drużyna jest odważniejsza, bardziej zdecydowana i chętna do atakowania na własnym stadionie.

Groźne dla Legii są wrzutki gospodarzy ze stałych fragmentów. Przed momentem ponownie się zagotowało w jej polu karnym.

Poprzeczka! Atromitos centymetry od prowadzenia! Niebezpieczne dla Radosława Majeckiego wstrzelenie z rzutu wolnego Farleya. Szczęście Legii Warszawa.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogani Cafu, a jego próba uderzenia tuż sprzed pola karnego została zablokowana.

Sektory z najgłośniejszymi kibicami.

Farley dośrodkował w pole karne, a tam polował na piłkę Apostolos Vellios. Piłka otarła się o głowę zawodnika Atromitosu, ale na szczęście dla Legionistów nie oddał groźnego strzału.

Robert Podoliński pochwalił dobrą próbę strzału. Piłka poturlała się ponad pięć metrów od bramki Atromitosu.

Aleksandar Vuković w dresie z długimi rękawami i nogawkami. Na szczęście stoi w cieniu.

Tym razem obiecujące podanie Andre Martinsa z drugiej linii w pole karne. Szkoda, że Luquinhas nie opanował piłki i ta wylądowała w rękawicach Balazsa Megyeriego.

Legia Warszawa starała się zaatakować, a w zasadzie tylko starała. Było od początku meczu jedno dośrodkowanie Pawła Stolarskiego, które zneutralizował bramkarz Atromitosu.

Luis Rocha przeciął podanie, które miało w założeniu wylądować między obrońcami Legii Warszawa a Radosławem Majeckim. Początek bez szaleństw.

Pierwsza niezgrabna akcja Atromitosu zakończona dośrodkowaniem. Zabrakło zawodnika na zamknięcie ataku.

Początek rewanżu. Kibice w sektorze gości uaktywnili się natychmiast, ale nie będziemy cytować.

Atromitos na niebiesko, Legia na biało.

Czy Legia Warszawa strzeli gola w pierwszej połowie?

Więcej o składach przygotowanych przez trenerów.

Trening Legionistów dzień przed meczem.

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia)

Obie drużyny nie rozegrały meczu w weekend. Atromitos czeka na rozpoczęcie rywalizacji na krajowym podwórku. Za nim w tym sezonie dwa wygrane mecze z DAC-em Dunajska Streda, a także zremisowany z Legią.

Stołeczna drużyna jeszcze nie straciła gola w trwającej edycji europejskich pucharów. W drodze do III rundy wyeliminowała College Europa FC i Kuopiona Palloseura.

Legia powalczy w Atenach o awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Wicemistrz Polski zagra z Atromitosem. Tydzień temu kluby zremisowały 0:0 przy Łazienkowskiej i do rewanżu przystąpią bez zaliczki.