Lechia Gdańsk
13' Aleksander Komor 20' Tomasz Makowski 30' Flavio Paixao 41' Flavio Paixao 62' Jarosław Kubicki 90+4' Łukasz Zwoliński
Podbeskidzie Bielsko-Biała
34' Marko Roginić 61' Kamil Biliński 81' Filip Modelski
4:0

Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0!

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński. Asystował mu Rafał Pietrzak. W ostatniej akcji meczu Łukasz Zwoliński ustalił wynik na 4:0! Kolejna świetna wrzutka Pietrzaka i skuteczna główka rezerwowego Lechii.

Piękna indywidualna akcja Żukowskiego, strzał młodego piłkarza Lechii zdołał jednak obronić Polacek.

Polacek obronił strzał Zwolińskiego.

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

Niecelna główka Zwolińskiego po dośrodkowaniu Pietrzaka z narożnika boiska.

Dobre wejście Żukowskiego - wywalczył rzut rożny.

Kopacz wygrał przebitkę z rywalem. Powoli zbliżamy się do końca spotkania.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Modelski. Za faul na Haydary'm.

Zablokowany strzał Sopoćki. Gdy gdańszczanie przyspieszają, to goście są całkowicie pogubieni.

Haydary niedokładnie podał piłkę do Fili. Szybszy był Rundić, który wybił ją na aut.

Długa wymiana podań beniaminka, Marzec jednak w pewnym momencie stracił piłkę.

Podbeskidzie. Schodzi: Tomasz Nowak. Wchodzi: Desley Ubbink.

Mateusz Sopoćko w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Podbeskidziu i awansował z tym zespołem do PKO Ekstraklasy.

Dośrodkowanie Sierpiny, piłka odbiła się od Fili i spadła na rzut rożny.

Flavio Paixao próbował przelobować Polacka. Nie trafił jednak w światło bramki.

Fila zwodem ośmieszył rywala i napędził akcję Lechii. Komor wślizgiem zablokował strzał Conrado.

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. Za taktyczny faul na Roginiciu.

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Biliński. Za faul na Kopaczu.

Komor wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Gajosa!

Nie było to dobre dogranie Fili. Posłał piłkę za plecy kolegów.

Rundzić zablokował potężne uderzenie Gajosa.

Fatalne dośrodkowanie Bilińskiego.

Faul Conrado w ofensywie. Przewrócił na murawę Modelskiego. Brazylijczyk na dużą chęć do gry, jednak nie jest to jego dobry mecz. Przynajmniej do tej 52 minuty.

Celny strzał Conrado, Polacek jednak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Słabe zagranie Kubickiego. Zamiast dośrodkować, posłał piłkę pod nogi Rundzicia.

Makowski ambitnie walczył o piłkę z dwoma rywalami, jednak przegrał przebitkę.

Spokojny początek drugiej części gry.

Gramy! Od środka rozpoczęli gdańszczanie.

Lechia i Podbeskidzie ponownie na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Widzów: 4 877.

Koniec pierwszej połowy! Lechia Gdańsk prowadzi z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0. Wracamy za kwadrans.

Potężne uderzenie Kubickiego z dystansu, piłka trafiła w poprzeczkę!

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Omran Haydary.

Lechia prowadzi już 3:0! Flavio Paixao wykorzystał bierną postawę dwóch obrońców Podbeskidzia, a także świetną wrzutkę Omrana Haydary'ego i głową wpakował piłkę do siatki beniaminka!

Zbyt mocne podanie Makowskiego do Kubickiego. Pomocnik Lechii nie ma dziś swojego dnia.

Fatalny przerzut jednego z graczy Podbeskidzia. Tak to goście nie mają co myśleć o odrabianiu strat.

Rundić świetnie ustawiony we własnym polu karnym oddalił zagrożenie. A na piłkę czekał już Flavio Paixao.

Żółtą kartkę otrzymał Marko Roginić. Za brzydki faul na Kuciaku.

Akcja gości, Danielak kopnął piłkę w kierunku bramki, ale Nalepa wybił ją z linii bramkowej! Było groźnie.

Kocsis sfaulował rozpędzonego Conrado. Dziwne, że sędzia nie pokazał piłkarzowi gości żółtego kartonika.

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Rafał Pietrzak.

2:0 dla gospodarzy! Flavio Paixao głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego i podwyższył wynik. Wcześniej korner wywalczył Makowski.

Pewny Kuciak we własnym polu karnym. Słowak wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Nowaka z lewego narożnika.

Roginić w końcu ruszył lewym skrzydłem, nabił przeciwnika, dzięki czemu wywalczył korner dla Podbeskidzia.

Piłka ewidentnie trafiła w rękę Kubickiego, sędzia jednak tego nie zauważył. Lechia kontynuuje grę.

Kopacz kopnął piłkę w boczną siatkę, wcześniej zgrywał ją Gajos. Mecz na razie nie powala na kolana, w miarę ofensywnie starają się grać tylko gdańszczanie.

Kocsis zablokował podanie Fili, piłka znalazła się na rzucie rożnym.

Ładna piłka z głębi pola w kierunku Haydary'ego. Zagranie zdołał przeczytać jednak Gach, który wybił futbolówkę na aut.

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Makowski. Za faul na Danielaku.

Niecelny strzał głową Conrado po dośrodkowaniu Fili.

Biedroński łatwo oszukał w środku pola Makowskiego, jednak chwilę później niecelnie dograł piłkę.

Sędzia przerwał grę po faulu Kocsisa.

Uspokoiła się gra po tej pierwszej bramce, gra toczy się w środku pola.

Gol samobójczy! Aleksander Komor.

Lechia wychodzi na prowadzenie! Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego, piłkę do własnej siatki kolanem skierował Aleksander Komor. 1:0 dla gdańszczan!

Kuciak wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Nowaka z lewego narożnika.

Strzał Gacha zza pola karnego! Piłka odbiła się od Makowskiego i wypadła na korner.

Podbeskidzie w polu karnym Lechii! Kopacz zablokował strzał Gacha i będziemy mieli korner.

Haydary zauważył niepilnowanego Conrado, jednak Brazylijczyk źle przyjął futbolówkę.

Uderzenie Pietrzaka zza pola karnego zostało zablokowane przez przyjezdnych.

Bardzo ciekawe podanie Fili do Haydary'ego. Ofensywny piłkarz Lechii zamiast szukać kolegów stojących w polu bramkowym, zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

Conrado ofiarnym wślizgiem przerwał kontrę gości. Nowak napędził akcję swojego zespołu zagraniem na prawą stronę, jednak tam był Brazylijczyk z Lechii.

Komor ostro zaatakował Paixao, sędzia odgwizdał przewinienie.

Kuciak pewnie złapał futbolówkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Bierońskiego.

Prostopadła piłka w kierunku Modelskiego, lecz zagranie dobrze przeczytał Kopacz.

Lechiści długo utrzymywali się przy piłce, jednak nie mieli pomysłu na zaskoczenie defensywy beniaminka.

Bardzo skuteczna intwerwencja Fili w defensywie. Gach stracił piłkę na rzecz gdańszczanina.

Od środka rozpoczęli piłkarze Podbeskidzia.

Gramy! Niech to będzie dobry mecz.

Lechia zagra w zielonych strojach, Podbeskidzie natomiast w niebieskich.

Obie drużyny już na murawie.

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia meczu Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Za 30 minut zaczynamy!

Warto przypomnieć, że trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała jest doskonale znany w Gdańsku Krzysztof Brede.

Rezerwowi Podbeskidzia: Leszczyński, Figiel, Ubbink, Sierpina, Laskowski, Mroczko, Marzec, Rzuchowski, Bashlai.

Rezerwowi Lechii: Alomerović, Maloca, Sopoćko, Żukowski, Egy MV, Kryeziu, Mihalik, Urbański, Zwoliński.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Lechia Gdańsk zagra na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek meczu o godzinie 17:30.